مهر ۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«جیران» حسن فتحی هنوز در پیش تولید است

1 min read

حسن فتحی ـ کارگردان ـ قصد دارد پس از سریال نمایش خانگی «شهرزاد»، سریال «جیران» را کارگردانی کند؛ مجموعه ای که همچنان در مرحله پیش تولید است.

به گزارش ایسنا، شیوع کرونا و همچنین دشواری های گرفتن لوکشین از شهرک سینمایی غزالی و ساخت دکورهای تاریخی، مسائلی است که به عنوان دلایل به تاخیر افتادن آغاز تصویربرداری پروژه حسن فتحی عنوان شده است.

مجوز ساخت سریال «جیران» سال گذشته داده شده و داستان آن از پس از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین شاه با جیران آغاز می‌شود و تا حدود شش سال از زندگی ناصرالدین شاه و جیران را دربرمی­‌گیرد.

سازندگان این سریال عنوان کرده اند که تلاش می­‌کنند مستندات تاریخی را قربانی جذابیت نکنند. 

انتشار خبرها درباره انتخاب بازیگران این سریال، تاکنون اغلب در حد گمانه زنی برخی سایت های غیررسمی بوده و خبری رسمی در این زمینه منتشر نشده است. همین امر موجب شده که برخی از پایگاه های خبری از بازیگرانی نام ببرند که در ادامه حضورشان تکذیب می شود. همانند آنچه امروز اتفاق افتاد و حضور هوتن شکیبا و رویا تیموریان در این مجموعه نادرست عنوان شد.

فیلم‌نامه سریال تاریخی «جیران» را احسان جوانمرد و حسن فتحی نوشته‌اند و  در خلاصه داستان این سریال آمده است: «زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد… »

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه قرار است سال ۱۴۰۰ به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.