شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

توصیه مدیرکل هنرهای تجسمی به برپایی نمایشگاه‌های آنلاین هنری

1 min read

 

مدیرکل هنرهای تجسمی خطاب به گالری‌ها توصیه کرد با توجه به شرایط ویژه قرنطینه و پاندمی ویروس کرونا از این روش بهره بگیرند و باعث فعال‌تر و پویا تر شدن حوزه تجسمی شوند.

 هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار قهوه خانه‌ای در گالری آرتیبیشن گفت: در این دوره سخت پاندمی بیماری کرونا و قرنطینه‌های گسترده خانگی، بسیاری از گالری‌ها به خوبی توانستند محیطی وابسته به شرایط را برای مخاطبان خود فراهم کنند. ما از تمامی گالری‌ها و هنرمندان حوزه تجسمی که در این دوره با رعایت تمامی پروتکل‌ها سعی در چرخاندن چرخ اقتصاد هنر و رونق کسب کار هنری را دارند و به هنر و مخاطبان خود ارزش می نهند، نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

وی با اشاره به هدف راه اندازی گالری آرتیبیشن در نمایش و فروش آنلاین آثار هنری، بیان کرد: گالری آرتیبیشن در کنار نمایشگاه‌های دوره‌ای مجازی، شش دوره مزایده آثار هنری در رشته‌های آثار کلاسیک هنر ایران، آثار قهوه خانه‌ای، خوشنویسی، نقاشی خط و … در کنار تابلوهایی از هنرمندان صاحب نام مدرنیست ایران نظیر سهراب سپهری، رضا مافی، بهمن محصص، محمد احصایی، نصرالله افجه ای و… به صورت آنلاین نیز برپا کرده است. هماهنگ شدن محیط‌های هنری و هنرمندان عزیز حوزه تجسمی با شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا در جامعه از مهمترین دستاوردهای این دوران است.

مظفری با بیان اینکه محیط‌های هنری در ابتدا تصور می‌کردند، نمایش آثار هنری تنها به صورت حضوری امکان پذیر است. اظهار کرد: بسیاری از نگارخانه‌ها و فضاهای هنری در ابتدای شیوع ویروس کرونا و طرح قرنطینه تصور می‌کردند، نمایش و فروش آثار هنری تنها با حضور مخاطب در فضای گالری امکان پذیر است ولی تجربیات این دوره به خوبی نشان داد در صورت اعتماد متقابل مخاطب به گالری و بالعکس با برگزاری مجازی نمایشگاه‌ها و فروش‌های آنلاین نتایج بسیار خوبی به دست خواهد آمد.

مدیرکل هنرهای تجسمی در پایان گفت: من به فضاهای هنری که تاکنون تجربه برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین را نداشته‌اند، توصیه می‌کنم با توجه به شرایط ویژه قرنطینه و پاندمی ویروس کرونا از این روش بهره بگیرند و باعث فعال‌تر و پویاتر شدن حوزه تجسمی شوند. آنها باید با توجه به تجربیات تمامی موزه‌ها و گالری مطرح داخلی و خارجی از برگزاری نمایشگاه مجازی و فروش آنلاین آثار هنری راهی را برای برون رفت از این شرایط بیابند تا همه با هم بتوانیم از این دوره سخت عبور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.