هادی مظفری در حاشیه این بازدید گفت: در این دوره سخت پاندمی بیماری کرونا و قرنطینه‌های گسترده خانگی، بسیاری از گالری‌ها به خوبی توانستند محیطی وابسته به شرایط را برای مخاطبان خود فراهم کنند. ما از تمامی گالری‌ها و هنرمندان عزیز حوزه تجسمی که در این دوره با رعایت تمامی پروتکل‌ها سعی در چرخاندن چرخ اقتصاد هنر و رونق کسب کار هنری را دارند و به هنر و مخاطبان خود ارزش می‌نهند، نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

به گزارش هنرآنلاین،وی افزود: نگارخانه آرتیبیشن نیز از ابتدا با هدف نمایش آنلاین شکل گرفته بود. این گالری در این دوره تاکنون  17 نمایشگاه آنلاین برگزار نموده است. آرتیبیشن در کنار نمایشگاه‌های دوره‌ای مجازی، شش دوره مزایده آثار هنری در رشته‌های آثار کلاسیک هنر ایران، آثار قهوه‌خانه‌ای، خوشنویسی، نقاشی‌خط و… در کنار تابلوهایی از هنرمندان صاحب‌نام مدرنیست ایران نظیر سهراب سپهری ، رضا مافی، بهمن محصص ، محمد احصایی ، نصرالله افجه ای و… به صورت آنلاین نیز برپا کرده است. هماهنگ شدن محیط‌های هنری و هنرمندان عزیز حوزه تجسمی با شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا در جامعه از مهم‌ترین دستاوردهای این دوران است.

او با بیان اینکه محیط‌های هنری در ابتدا تصور می‌کردند، نمایش آثار هنری تنها به صورت حضوری امکان‌پذیر است افزود : بسیاری از نگارخانه‌ها و فضاهای هنری در ابتدای شیوع ویروس کرونا و طرح قرنطینه تصور می‌کردند، نمایش و فروش آثار هنری تنها با حضور مخاطب در فضای گالری امکان‌پذیر است ولی تجربیات این دوره به خوبی نشان داد در صورت اعتماد متقابل مخاطب به گالری و بالعکس با برگزاری مجازی نمایشگاه‌ها و فروش‌های آنلاین نتایج بسیار خوبی به دست خواهد آمد.

مدیرکل هنرهای تجسمی اضافه کرد: من به فضاهای هنری که تاکنون تجربه برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین را نداشته‌اند توصیه می‌کنم با توجه به شرایط ویژه قرنطینه و پاندمی ویروس کرونا از این روش بهره بگیرند و باعث فعال‌تر و پویاتر شدن حوزه تجسمی شوند. آنها باید با توجه به تجربیات تمامی موزه‌ها و گالری مطرح داخلی و خارجی از برگزاری نمایشگاه مجازی و فروش آنلاین آثار هنری راهی را برای برون رفت از این شرایط بیابند تا همه با هم بتوانیم از دوره سخت عبور کنیم .