خرداد ۳۱, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

راهیابی مستند «وایه» به جشنواره بین‌المللی فیلم برزیل

1 min read
مستند کوتاه «وایه» تولید حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد، به کارگردانی فروزان جاویدی به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه Frincen در کشور برزیل راه یافت.

 

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این جشنواره ۹ دوره است که با نام جدید Frince با محوریت مشکلات اجتماعی و زیست‌محیطی از منظر امیدبخشی در کشور برزیل برگزار می‌شود.

اکبر آیین افزود: ۱۱۱ اثر از میان بیش از ۲۲۰ اثر از ۱۰۷ کشور جهان برای حضور در بخش رقابتی این جشنواره انتخاب شد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدویت‌های ایجاد شده، قرار است اختتامیه آن در فاصله سه ماه اول سال ۲۰۲۱ به صورت مجازی برگزار شود.

وی تصریح کرد: این مستند به مدت ۱۶ دقیقه روایتی از تلاش‌های دختری است به‌نام فریبا ساکن یکی از روستاهای دوردست استان کهگیلویه وبویراحمد، که به‌دلیل نبود فضای آموزشی در روستا و محدویت‌های خانواده برای ادامه تحصیل دست از تلاش برنمی‌دارد.

آیین به عوامل فیلم «وایه» اشاره کرد و گفت: تحقیق و پژوهش و کارگردانی این فیلم توسط فروزان جاویدی از فیلم‌سازان خوب هم‌استانی انجام گرفته و توسط مجتبی سلیمانی و سید مهدی خرسندی تصویربرداری شده است.

وی افزود: تهمینه یزدان‌پناه صدابرداری، محمود نوری و مجتبی سلیمانی‌فر تدوین و فرهاد میرمحمد صادقی و سهراب کرم‌رودی موسیقی این فیلم را بر عهده داشتند.

گفتنی است، این مستند علاوه بر جشنواره فیلم برزیل، به بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران هم راه‌ یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.