استاد غیوری دکتری موسیقی سنتی ایرانی با اشاره به اینکه همه زندگی خود را مدیون استاد کسائی می‌داند، بیان کرد:   در۴۰ سال زندگی با این استاد بزرگ علاوه بر فراگیری درس‌های نی‌نوازی، شاهد فضائل اخلاقی زیادی هم از ایشان بودم که همگی برای تعالی انسان و تمرین بندگی پروردگار بود.

وی خاطر نشان کرد: آن مرحوم از بداهه نوازان بی‌نظیر و مشهور ایران زمین بودند و نمی توان گفت اثر سلام صبحگاهی ایشان شاخص است یا اثری دیگر، چون همه آثار آن استاد‌ِ بی‌بدیل نی نوازی ایران، شاخص و برتر است.

شاگرد استاد کسائی بهترین شیوه نی‌نوازی در استان اصفهان را نی‌نوازی استاد حسن کسائی عنوان کرد و گفت: در بین همه نوازندگان سازهای مختلف، رقبا و روش‌های نوازندگی مختلفی وجود دارد که هر کدام روش خاص خود را ارائه می‌کنند اما در نی‌نوازی، سبک مرحوم استاد کسائی پیش از وی و تا امروز در هیچ کجای کشور به گوش نرسیده است.

استاد غیوری، منظم، مرتب، مشخص، موزون و موقر نوازی را از ویژگی‌های شاخص نی نوازی استاد کسائی برشمرد و افزود: متفاوت نوازی از مهمترین ویژگی‌های نوازندگی استاد کسائی بود به این معنی که هرگاه ایشان قطعه‌ای از دستگاه شور یا ابوعطا می‌نواختند در نوبت بعدی دیگر همان ملودی نواخته نمی‌شد، چون ایشان با تکیه بر بداهه نوازی، موسیقی قبلی را تغییر می‌دادند و نوای جدیدی را به گوش مخاطب می‌رساندند.

وی اظهار‌کرد: از سال ۱۳۳۰ تا امروز همه نی‌نوازان کنونی پیرو و مقلد سبک استاد حسن کسائی بوده‌اند و پس از درگذشت ایشان هم هیچ هنرمندی نتوانسته است روش خاصی در نواختن این ساز عرفانی را بهتر از آن استاد بزرگوار ابداع و در نواختن استادانه آن ادعا کند.

وی در این برنامه مختصات فرهنگی و هنری استاد کسایی را مورد بحث و بررسی قرار داده است. 

این برنامه سه شنبه ها از رادیو فرهنگ ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه با صدای استاد بهروز رضوی پخش می شود. تهیه و تالیف این برنامه به عهده محمدحسینی باغسنگانی است و این برنامه برای شنودگان مشتاق در کلیه گیرنده ها، سامانه های رادیویی و وب سایت رادیو فرهنگ در سراسر جهان مهیا است .