مهر ۹, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

آموزش علائم بیماری‌ها روی موج «سلامت»

1 min read

هر شب در برنامه «سپهر دانش» علائم یک مورد بیماری مطرح می‌شود و پزشکان به‌عنوان مخاطبان خاص برنامه می‌توانند در قالب پیامک بیماری را تشخیص داده و پاسخ شان را به برنامه ارسال کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، نهضت باهنر مدیر گروه بهداشت و تندرستی در رادیو «سلامت» درباره برنامه «سپهر دانش» و پاسخگویی پزشکان به پیامک‌های مردم درباره بیماری‌ها توضیح داد: برنامه «سپهر دانش» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲ تا ۲۳:۳۵ از رادیو سلامت پخش می‌شود. مخاطبان این برنامه خاص هستند و هدف برنامه فراهم کردن فضای آموزشی برای گروه‌های پزشکی است.

وی در ادامه با اشاره به طرح یک مورد بیماری در برنامه تاکید کرد: در ابتدای برنامه علائم یک بیماری گفته می‌شود. اینکه بیمار با چه علائمی مراجعه کرده، آزمایشات چطور بوده، چه اسکن‌هایی داده و… بعد از گفتن این علائم، پزشکان می‌توانند در قالب پیامک پاسخ بیماری را به برنامه ارسال کنند و در پایان استاد دانشگاه پاسخ را می‌دهد و توضیحات لازم را ارائه می‌دهد.

باهنر ادامه داد: با توجه به اینکه رادیو سلامت شبکه تخصصی است، بنابراین ما به غیر از تولید برنامه برای مخاطبان عام باید برنامه‌هایی هم برای مخاطبان خاص داشته باشیم و در قالب برنامه‌های تخصصی آن‌ها را همراه با برنامه کنیم. دغدغه ما آموزش و افزایش آگاهی هم هست به همین دلیل برنامه تخصصی «سپهر دانش» روانه آنتن می‌شود. این برنامه مرتب با یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در ارتباط است تا بتوانیم موردهای متفاوت بیماری‌ها را در برنامه مطرح کنیم. تهیه کنندگان برنامه پیمان پناهی، مرتضی میلانی و فنایی هستند و هر شب متناسب با موضوع برنامه، کارشناسان مجریان از پزشکان متخصص حضور دارند.

وی در پایان درباره این برنامه تصریح کرد: هر شب در برنامه «سپهر دانش» علائم یک مورد بیماری مطرح می‌شود و پزشکان می‌توانند در قالب پیامک بیماری را تشخیص داده و پاسخ شان را به برنامه ارسال کنند.

مهر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.