خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رسوم نوروزی در قرن جدید چگونه می‌شود؟

1 min read

«تا قرنی نو» که در نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن رادیوجوان رفت، آداب و رسوم نوروز در قرن جدید را با زبانی طنز پیش‌بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، حامد مرادیان تهیه‌کننده و نویسنده برنامه «تا قرنی نو» درباره این برنامه که در نوروز ۱۴۰۰ روی آنتن رادیو جوان رفته است، گفت: برنامه طنز «تا قرنی نو» کاری از گروه تفریحات رادیو جوان است که در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۱ صبح به مدت ۳۰ دقیقه از رادیو جوان پخش می‌شود.

وی ادامه داد: این برنامه با محور تغییرات مراسم نوروز در قرن آینده و پیشرفت تکنولوژی تولید شده و یک برنامه سه نفره است که بنده، حسن صنوبری و مهدی استاد احمد در کنار هم، نویسندگی و بازیگری آن را بر عهده داریم.

تهیه‌کننده «تا قرنی نو» درباره بخش‌های مختلف این برنامه افزود: گفتگو و پیش بینی پیرامون مراسم نوروز در آینده مثل سفر در زمان، دید و بازدید مجازی، پذیرایی توسط ربات‌ها و خوراکی‌ها و پذیرایی‌های آینده از بخش‌های متنوع این برنامه طنز تعاملی است.

مرادیان، چالش‌های طنز این برنامه را یکی از بخش‌های پرطرفدار دانست و ادامه داد: مردم در تماس با رادیوجوان به سوال برنامه که هر روز درباره یکی از چالش‌های طنز «تا قرنی نو» مطرح می‌شود، پاسخ‌های جالبی می‌دهند که موجب شده تا تعامل شنونده‌ها با برنامه بیشتر شود.

تهیه‌کننده «تا قرنی نو» در پایان با اشاره به اینکه رادیو در دوران کرونا نمی‌تواند میزبان مهمانان زیادی باشند، اظهار کرد: در شرایط فعلی که بیشتر برنامه‌های رادیویی کمتر مهمان دعوت می‌کنند، تمرکز اصلی ما عمدتاً روی پخش موسیقی‌های شاد و همچنین نمایش‌های طنز است تا لحظات شادی را برای مخاطبانی که در یکسال گذشته به دلیل کرونا نتوانستند در جمع‌های خانوادگی و دوستانه حاضر شوند، فراهم آوریم.

برنامه‌های رادیو جوان روی موج اف ام ردیف ۸۸ مگاهرتز پخش می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.