شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

بررسی آثار نویسنده شوخ طبع فرانسوی در «هزارتوی داستان»

1 min read

برنامه «هزارتوی داستان» شبکه رادیویی نمایش پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه به بررسی آثار آلفونس دوده نویسنده و شاعر فرانسوی می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، امشب پنج شنبه دوم اردیبهشت ماه، آثار آلفونس دوده در برنامه «هزار توی داستان» رادیو نمایش، بررسی می شود.

 آلفونس دوده نویسنده و شاعر فرانسوی است که در نیمهٔ دوم قرن نوزدهم زندگی می‌کرد و هم تحت تاثیر طبیعت‌گرایان بود و هم امپرسیونیست‌ها با این حال طبیعت گرم، شوخ، پرتحرک و مهربانش کارهای او را از سایر طبیعت‌گرایان متمایز کرده است. دوده هم رمان‌نویسی برجسته بود و هم داستان کوتاه‌نویسی چیره‌دست و در هر دو زمینه آثار برجسته و ماندگاری از خود به جا گذاشته است.

در برنامه هزارتوی داستان که ساعت ۲۱ روز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه پخش می شود، بهناز بستاندوست  دو داستان «بازی بیلیارد» و «آخرین درس» نوشته  آلفونس دوده را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.

گویندگی زندگینامه دوده را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی به عهده ژاله محمدعلی است. بازپخش این برنامه روز دوشنبه ۶ اردیبهشت ساعت ۲۱ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.