خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

روایتی از معماری و اشعار حافظ در «خیابان»

1 min read

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های ساغر مشیری امین با عنوان «خیابان» که روایتی از معماری و اشعار حافظ است، در گالری «راوی هنر» برپاست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، نمایشگاه نقاشی «خیابان» که شامل منتخبی از آثار ساغر مشیری امین است به مناسبت هفته معماری تا ۱۰ اردیبهشت ماه در گالری راوی هنر برپا خواهد بود.

ساغر مشیری امین دانش آموخته رشته معماری بوده و علاوه‌بر فعالیت حرفه‌ای در این حوزه، به تجربه سبک‌های مختلف نقاشی پرداخته است. وی در مجموعه آثار اخیر خود، پلان‌هایی از شهرهای ایران و جهان را با اشعاری از حافظ درهم آمیخته و تفأل به کوچه‌هایی زده است که علاوه بر اعتبار شهرها، میزبان خاطرات تلخ و شیرین مردم آن دیار است.

در توضیحات این نمایشگاه آمده است: «در تمامی شهرهای دنیا، اماکن و خیابان‌هایی هستند که موجب اعتبار آن شهر شده و ارزش باستان‌شناسی و تاریخی و هنری دارند. اما فارغ از نگاه معماری و گذر از این میراث ملموس و با پرداختن به موضوع «انسان و محیط» تمامیت شهر، دارای ارزش می‌شود. آنجا که تمامی اتفاقات تلخ و شیرین، اولین و آخرین نگاه‌ها، قرارها و دیدارها در سال‌ها و فصل‌های بی شمار، تبدیل به خاطراتی شده‌اند که در تصرف حافظه کوچه‌ها و خیابان‌ها مانده‌اند.

ساغر مشیری امین هنرمندی است که در این مجموعه آثارش به روابط انسانی می‌پردازد و با انتخاب اشعار حافظ که با خطوطی مبهم بر روی نقشه‌هایی از شهرهای ایران و جهان نوشته شده‌اند، تفال به کوچه‌هایی زده است که راوی غم و شادی انسان‌ها هستند. نگاه او در آثارش، دعوتی است همیشگی به تأمل و جستجوی خاطرات و یافتن تکه‌های گمشده خود و هم‌نوعانمان در عبور از کوچه‌ها و خیابان‌ها…»

نمایشگاه «خیابان» روز جمعه ۳ اردیبهشت ماه در گالری راوی هنر به نشانی تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، خیابان فیروز بخش، خیابان باستان، پلاک ۹ افتتاح شد و تا ۱۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.