مهر ۱۳, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

«شرط توحید» حسن روح‌الامین در آستانه عید فطر رونمایی شد

1 min read

تابلوی «حدیث سلسله الذهب» یا «شرط توحید» اثر حسن روح‌الامین در آستانه عید فطر با حضور سید عباس صالحی و جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این وزارتخانه رونمایی و نصب شد.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم رونمایی از تابلوی حسن روح‌الامین با عنوان «حدیث سلسله الذهب» با اشاره به اینکه تاریخ ایران ما و ایران معاصر به گونه‌ای با امام رضا (ع) یک پیوند وجودی قلبی، معرفتی و ماهوی دارد، گفت: حضور امام رضا (ع) در ایران به نحوی ایران ما را طعم، رنگ و جلوه‌ای دیگر داد و این جلوه هم در فضای تاریخی ایران و هم ایران معاصر و همچنین ایران تا آخر الزمان باقی خواهد بود. یکی از مقاطع قابل توجه حضور امام رضا (ع) در مسیری که به سمت ایران داشتند در نیشابور است، در این مسیر اتفاقات خاصی رقم خورد که در تاریخ ماندگار شد و آن هم حدیثی است که از جانب امام از سوی اجداد ایشان صادر و از پیامبر اکرم (ص) به منبع قدسی می‌رسد که معروف به «حدیث سلسله الذهب» است.

«شرط توحید» حسن روح‌الامین در آستانه عید فطر رونمایی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره خالق اثر تاکید کرد: حسن روح الامین از تصویرگران و نگارگران خوب کشور ما در هنرهای مذهبی، آئینی، عاشورایی و انقلابی این اثر را خلق کرده که با پیگیری و سفارش بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) این مهم رقم خورده است.

صالحی در مورد ویژگی‌های این اثر تصریح کرد: این تابلو ما را به تاریخ می‌برد و بعدی از ابعاد هویتی و معنوی ما را در مناسبات ایران و اهل‌بیت (ع) ظاهر می‌کند.

وی در پایان گفت: همه ما مفتخریم که در زیر چتر اهل‌بیت (ع) و به ویژه امام‌ رضا (ع) قرار داریم به همین منظور این اثر فاخر و خوبی که خلق شده است امروز و در آستانه عید فطر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب شد و امید است خطی از خطوط اتصال ما به اهل‌بیت (ع) و به ویژه امام رضا (ع) باشد.

این تابلوی فاخر که به سفارش بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) تصویر شده است در مسیر مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نصب شد تا همگان بتوانند از تماشای این روایت زیبا بهره‌مند شوند.

«شرط توحید» حسن روح‌الامین در آستانه عید فطر رونمایی شد

در این مراسم محمد محمدی مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی، محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و جمعی از مدیران حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.