خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایش «سیارک» و «صحنه‌زنی» در بخش جلوه‌گاه شرق جشنواره جهانی فجر

1 min read

اسامی ۲ فیلم بلند سینمایی ایرانی راه‌یافته به بخش جلوه‌گاه شرق سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از ستاد خبری سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در سی و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش جلوه‌گاه شرق، هشت فیلم خارجی و ۲ فیلم ایرانی مورد داوری قرار خواهند گرفت.

۲ فیلم ایرانی راه‌یافته به بخش آثار بلند سینمای جلوه‌گاه شرق عبارتند از «سیارک» به کارگردانی مهدی حسینی‌وند و «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی.

«سیارک» فیلمی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی حسینی‌وند است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است که «ابراهیم دوازده سال دارد. او با مادر و پنج برادر و خواهرِ قد و نیم قدَش در ۲ اتاق کوچکِ تو در تو، در منطقه‌ای کویری و دور از روستا زندگی می‌کند. مادرِ ابراهیم دلش روشن است که روزی پسرِ بزرگ و شوهرش که دو سال پیش برای کار رفته‌اند و هرگز برنگشته‌اند، برمی‌گردند و بار سنگینِ زندگی از روی دوشِ ابراهیم برداشته می‌شود …»

هادی کاظمی، غزل شجاعی و ابراهیم زاروزهی از بازیگران این فیلم هستند.

«صحنه‌زنی» دیگر فیلم پذیرفته‌شده در بخش جلوه‌گاه شرق به نویسندگی و کارگردانی علیرضا صمدی است. این فیلم درباره شخصیتی به نام اسد است که همراه با گروهی صحنه‌های جعلی تصادف می‌سازد تا از بیمه خسارت بگیرد.

مهتاب کرامتی، بهرام افشاری، پیام احمدی نیا، لیندا کیانی، محمد نادری، فرزانه سهیلی و مجید صالحی از بازیگران این فیلم هستند. مجید رضابالا تهیه‌کننده «صحنه‌زنی» است.

سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.