خرداد ۱۵, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فردین خلعتبری و دو سینماگر دیگر از تجربه‌های خود می‌گویند

1 min read

 فردین خلعتبری آهنگساز، فولکر شلوندورف از المان وزیبت آتاکان از ترکیه در کارگاه‌های هفتمین روز از سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور می‌یابند.

فردین خلعتبری، متولد ۱۳۴۳، در نوشهر آهنگساز و نوازنده پیشکسوت است. وی تاکنون آهنگسازی فیلم‌های زیادی از جمله «کما»، «به رنگ ارغوان»، «چتری برای دو نفر»، «گل یخ»، «کیفر»، «پستچی سه بار در نمی‌زند»، «ترکش‌های صلح»، «لطفا مزاحم نشوید» و سریال‌های «شب دهم»، «مدار صفر درجه»، «طلسم شدگان»، «برادر» و … را برعهده داشته است.

فولکر شلوندورف، متولد ۱۹۳۹، در ویسبادن از مدرسان سینما است. او جوایز معتبری ازجمله، اسکار و نخل طلا برای «طبل حلبی»، به‌دلیل دستاوردهای هنری و انسانی در مجموعه آثارش، جایگاهی رفیع در پانتئون سینما دارد. شلوندورف، از چهره‌‌های تصمیم‌ساز در پایه‌ریزی سینمای نوین آلمان است و در سال ۲۰۰۶، ریاست هیئت داوران بین‌الملل فجر را برعهده داشت و با کارگاه «انگاره هویت در سینما»، در سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد. 

زینب آتاکان، متولد استانبول از گروه فیلم و تلویریون  دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه مرمره فارغ‌التحصیل شده است. او پس از ۱۹۹۴، کارش را در شرکتی که به‌صورت مشترک تأسیس کرده بود، ادامه داد. آتاکان در سال ۱۹۹۹، به صنعت  فیلمسازی روی آورد و تولید پروژه‌های بین‌المللی فیلم را آغاز کرد. وی در سال ۲۰۰۷، اوزینو فیلم را تأسیس کرد. در سال ۲۰۱۰، جایزه بهترین تولیدکننده اروپایی آکادمی فیلم اروپا به آتاکان اعطا شد. او نایب رئیس اوا ــ شبکه سمعی و بصری  زنان اروپا ــ است و در سال ۲۰۱۴، جایزه بیلگه اولگاچ از بنیاد فمینیستی جاروی پرنده  را دریافت کرده است. او به‌عنوان تهیه‌کننده فیلم «خواب زمستانی» در شصت‌و‌هفتمین  جشنواره فیلم کن، نخل طلا را دریافت کرد. عضویت در  اکادمی علوم و هنرهای سینمایی  AMPAS، آکادمی فیلم اروپا  EFA، آکادمی صفحه اسیا و اقیانوس ارام APSA و… را در کارنامه کاری خود دارد.

این کارگاه‌های مجازی به ترتیب از ساعت ۲۰:۳۰، ۲۲ و ۲۳:۳۰ از طریق صفحات اینستاگرام جشنواره جهانی فیلم فجر، اینستاگرام باشگاه مخاطبان جشنواره، کانال آپارات جشنواره، سایت جشنواره پخش می‌شود و برای عموم علاقه‌مندان به سینما به‌صورت رایگان در دسترس است. شادمهر راستین، مدیریت بخش کارگاه‌ها را برعهده دارد و سحر عصر آزاد به‌عنوان کارشناس در این بخش حاضر است.

به نقل از خبرگزاری برنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.