مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فرهنگ و هنر طعم دهنده های جامعه هستند

1 min read

مسئولین با جامعه شکاف پیدا کرده اند. اقدامات آنها باید برای جامعه مفید و موثر باشد، ولی انگار کاری از دست آنها ساخته نیست. در شرایط کرونا وزیر بهداشت، پیشنهاد و راه حلی برای اینکه مردم به افسردگی مبتلا نشوند و یا اینکه از افسردگی خارج شوند نداشته است. فقط با اطلاع رسانی آمار کرونا را اعلام کرده است. این چه جامعه ای است که مدیر خبرنگار شده و خبرها را به مردم اعلام می کند! در صورتی که مردم خبرها را در رسانه ها می خوانند.

رضایی در ادامه گفت: در واقع آنقدر سطح آگاهی مدیریتی افت پیدا کرده که در ایام کرونا بوستان ها را بسته اند! وقتی متوجه این نیستند که حضور در طبیعت با رعایت فاصله فیزیکی در فضای آزاد می تواند برای روحیه مردم مفید باشد، ولی به دلیل عدم این آگاهی جامعه را در حبس قرار می دهند که چالش های خانوادگی را در پی دارد و ادامه این حبس چالش ها را روز بروز افزایش می دهد بویژه در خانواده های کوچک که باعث ناراحتی اعصاب و بهم ریختگی اعضای خانواده می شود.

این روانشناس افزود: از مسئولین فرهنگی انتظاری ندارم و نقشی برای آنها قائل نیستم. چون کاری از دست آنها ساخته نیست و در این زمینه اقدامات موثری انجام نمی دهند.

رضایی در خصوص تاثیر ژانرهای مختلف به خصوص کمدی در این روزها می گوید: هنر زمانی می تواند مفید باشد که ساخت آثار کمدی در جامعه مقداری تقویت شود. در واقع جامعه در شرایط کرونایی نیازمند کمدی است چون آنها در شرایط بحرانی کرونا کشش و تحمل تراژدی را ندارند.

به نقل از خبرگزاری برنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.