خرداد ۱۱, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

انجمن هنرمندان نقاش ایران قرار است سبب ارتقای رسانه نقاشی شود

1 min read

، در این برنامه آسیه مزینانی معاون هنری خانه هنرمندان ایران به گفت‌وگو با امیر راد مدیرعامل انجمن هنرمندان نقاش ایران پرداخت.

امیر راد درباره اعضای انجمن هنرمندان نقاش ایران گفت: در حال حاضر این انجمن حدود ۱۴۰۰ عضو دارد که نزدیک به ۶۰۰ عضو آن پیوسته، نزدیک به ۶۰۰ عضو آن وابسته و تعدادی هم اعضای افتخاری هستند. البته این ساختار پیشین انجمن است که ۳ نوع عضویت داشت، در ساختار و اساسنامه جدید انجمن تفاوت‌هایی است یعنی علاوه بر اعضای پیوسته، وابسته و اعضای افتخاری، عضو دانشجویی و عضو همراه را هم داریم که آن‌ها نیز به ساختار اضافه می‌شوند. البته در حال حاضر همه اعضا فعال نیستند و به هر حال می‌توان گفت که متأسفانه بخش کوچکی از این مجموعه فعالیت دارند.

راد در بخش دیگری از این نشست درباره کیفیت و رویکرد جذب اعضا در انجمن هنرمندان نقاش عنوان کرد: در دوره هیأت مدیره‌های گوناگون سیاست‌های مختلفی در این باره بوده است. به خصوص در دوره‌های اول، برای اینکه می‌خواستند اعضای بیشتری را جذب کنند و چون باید نهاد شکل می‌گرفت و ساختاری پیدا می‌کرد، طبیعتاً بعضی مواقع کمیت اهمیت داشته، کیفیت آن چنان در اولویت نبوده و اهمیت نداشته باشد. اما در بعضی از دوره‌ها در سال‌های گذشته، بعضی مواقع این مسئله کمیت همچنان مطرح بوده است. به‌طور مشخص در دوره فعلی به شدت روی کیفیت تمرکز کردیم و فکر کردیم که اعضایی که وارد انجمن هنرمندان نقاش ایران می‌شوند باید کیفیت آثارشان را به یک استانداردی رسیده باشد و نوع نگاهشان هم شکل گرفته باشد که در آن مصاحبه‌ها خودش را مشخص می‌کند و نمود پیدا می‌کند.

به نقل از خبرگزاری مهر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.