مهر ۱۳, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

آنالیز یکی از آثار بتهوون در یک کارگاه آموزشی

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، سیاوش دمیریان نوازنده پیانو و مدرس موسیقی از برگزاری ورکشاپ تابستانه «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» خبر داد.

وی گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کارگاههای تابستانه هستیم که این ورکشاپ مطابق با ورکشاپ های استاندارد دنیا برگزار می شود و هدفمان این است مستر کلاس های تخصصی برگزار شود تا علاقه مندان بتوانند از این کارگاه ها استفاده کنند. این ورکشاپ ها شامل سه کارگاه «سلفژ و تربیت شنوایی» (شایا اسدی)، «تجزیه و تحلیل ردیف موسیقی ایرانی» و «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» است که بررسی این سونات برای علاقه مندان و هنرجویان به عهده من است. این کارگاهها از ۲۶، ۲۸ و ۲۹ تیر سال جاری شروع می شود و تعداد آن ها چهار جلسه سه ساعته است.

این نوازنده پیانو افزود: در این کارگاه آموزشی آنالیز از نقطه نظر هارمونی، فرم و تکنیک اجرایی پیانو و اهمیت این سونات در تاریخ است. همچنین اتفاق هایی که بعد از تصنیف این اثر در تاریخ به جهت بارقه های موسیقی رومانتیک رقم می خورد و فرم سونات بتهوون در قیاس با سونات های دوره کلاسیک (موتسارت و هایدن) و اوج تعالی فرم سونات در سونات شماره ۸ اپوس ۳۷ (پاتتیتک) بررسی می شود.

دمیریان بیان کرد: در ادامه خاطرنشان کرد: این کارگاهها در آکادمی موسیقی شایا اسدی برگزار می شود و به دلیل بیماری کرونا این ورکشاپ ها با تعداد محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود. همچنین قرار است این ورکشاپ ها به صورت آنلاین برای هنرجویانی که امکان حضور در کلاس ها را ندارند برگزار شود.

منبع : خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.