مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

معرفی منتخبان چهارمین جایزه هنری «ویستا»/ ۱۱ ایده انتخاب شدند

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، شورای داوری چهارمین دوره جایزه هنر معاصر «ویستا» متشکل از پویا آریانپور، پریسا پهلوان، حمید سِورى، رزیتا شرف‌جهان، بهرنگ صمد‌زادگان و بهنام کامرانى با بحث و گفت‌وگو بر اساس اولویت‌های پروپوزال و شکل بصری ایده‌ها ،فهرست زیر را (به ترتیب حروف الفبا) راه یافته به نمایشگاه اعلام کرد تا بعدتر و در مرحله سوم ایده برتر سال ۱۴۰۰ و برنده جایزه ۳۰ میلیون تومانی برگزیده شود.

فهرست ایده‌های منتخب عبارتند از: آوازه الماسی، پونه اوشیدری، آیدین باقری و مریم بهروزنیا، علیرضا خسروآبادی، امید رحیم‌پور، میترا سلطانی و ژوبین عبدیانی، نرگس فراهانی، سارا قاضی‌اسدالهی و گلاره گودرزی، آگرین لطف‌الله‌زاده و فائزه خان‌محمدی.

جایزه‌ هنر معاصر ویستا همچون دوره‌هاى پیشین مى‌کوشد با تاکید بر ارزیابى فکر و ایده‌هاى امروزین هنر، شرایطى را براى معرفی، اجراى فکر و اثر برتر فراهم کند. ایده‌محور بودن و اهمیت به ساز و کارها و فرآیند خلق در هنر امروز، از جمله اهدافى است که این جایزه فارغ از رسانه یا جنبه‌هاى زیباشناختى دنبال می کند.

مرتضی عرب خزائیلی برنده نخستین جایزه ویستا در سال ۱۳۹۵، پیام مفیدی برنده دومین دوره و کلثوم صالحی و حمید رضا آزاد برندگان مشترک دوره سوم این جایزه بودند.

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.