مهر ۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

رقابت هنرمندان در ۴ رشته هنرهای تجسمی جشنواره «ترنج» در اردبیل

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنز نیوز، نادر سقا اظهار کرد: این جشنواره در ۳ بخش روستایی، عشایری، آزاد و بچه‌های مسجد در استان اردبیل و با همراهی هنرمندان در رشته‌های هنری تجسمی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: رشته‌هایی که علاقه‌مندان در آن با هم رقابت می‌کنند شامل گرافیک رایانه‌ای، خوشنویسی، عکاسی و نقاشی است که علاقه‌مندان تا ۱۵ آذرماه می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه ستاد کانون‌های مساجد ارسال کنند.

رئیس کانون فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: تلاش ما بر این است تا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری جشنواره‌ای متفاوت از سال‌های گذشته و با کیفیت برگزار کنیم که قطعاً برگزیدگان این جشنواره هنری می‌توانند در سطح ملی و بین‌المللی نیز بدرخشند.

سقا افزود: با توجه به استقبالی که از جشنواره هنرهای تجسمی ترنج در استان اردبیل به ثبت رسیده، سعی کردیم تا فرصتی مجدد به هنرمندان بدهیم تا با شرکت در این جشنواره و بارگذاری آثار در سایت ترنج، جشنواره و بچه‌های مسجد بتوانند رقابت مناسب و شایسته‌ای را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تلاش ما بر این است تا در قالب این جشنواره هنرمندان و استعدادهای ناب را در ۴ رشته عکاسی، خوشنویسی، گرافیک و نقاشی در گروه‌های سنی مختلف معرفی کرده و امکان تربیت و تعالی آنها را در قالب برنامه‌های آموزشی فراهم کنیم.

رئیس کانون فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل اضافه کرد: ستاد کانون‌های مساجد استان اردبیل به تبعیت از برنامه‌های کشوری در تلاش است تا از ظرفیت مساجد، مراکز آموزشی و فرهنگی در جهت اعتلای چنین برنامه‌هایی استفاده کرده و امکان رقابت سالم علاقه‌مندان و مخاطبان را فراهم آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.