شهریور ۲۶, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تعامل با مجلس موجب رونق هر چه بیشتر اقتصاد فرهنگ و هنر در کشور میشود

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، سید مجید پوراحمدی در نشست میان مسئولان فرهنگی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات و تشریح دستاوردهای مثبت نشست، ضمن قدردانی از نمایندگان محترم و فرهیخته مجلس، گفت: در این نشست ضمن ارائه گزارشی توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در موضوع زیرساخت‌های سینما همراه با چالش‌های موجود نیز مطرح شد.
وی با اشاره به پایین بودن ارزش افزوده محصولات فرهنگی و هنری و از سوی دیگر هزینه‌بر بودن تولیدات فرهنگی و هنری برای جامعه متقاضی در مقابل میزان فروش بخش فرهنگ و هنر، گفت: دولت با حمایت‌هایی نظیر تامین تسهیلات، بخش فرهنگ و هنر را تقویت خواهد کرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم را توجه ویژه به حوزه اقتصاد و فرهنگ دانست و افزود: رویکرد جدیدی برای حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر در مجموعه وزارت ارشاد درحال شکل‌گیری است. با برنامه‌ریزی انجام گرفته به دنبال آن هستیم تا از طریق منابع ارزان قیمت همراه با حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبار و همچنین از طریق صندوق کارآفرینی امید، اصحاب فرهنگ و هنر را مورد حمایت جدی خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: هدف ما در صندوق اعتباری هنر این است که با بسترسازی و رفع موانع، مسیر فعالیت هنرمندان کشور را در توسعه صنایع فرهنگی و هنری هموار سازیم. با فراهم ساختن زمینه توانمند سازی هنرمندان کشور، نیاز به حمایت‌های مقطعی نیز کاسته می‌شود.

پوراحمدی گفت: با عنایت به تعامل و‌ نشست مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و ورود این کمیسیون به حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر، این امید هست تا نگرش مجموعه مجلس شورای اسلامی برای حمایت از حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر یک نمود بیشتری به خود بگیرد.

وی درعین حال اقدام کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را قابل تقدیر دانست و گفت: مقرر شد کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلسات با بانک‌های عامل و سایر بخش‌ها و‌ موسساتی که قادر به حمایت از بخش فرهنگ و هنر هستند در این مسیر حضور موثری داشته باشد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ابراز امیدواری کرد که با حمایت همه جانبه اقتصادی و مالی از بخش فرهنگ و هنر، به‌زودی شاهد رشد و‌ توسعه به ویژه در حوزه زیرساخت‌های سینما و دیگر عرصه‌ها باشیم.
منبع: خبربان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.