مهر ۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حراج تهران سند ملی از جامعه هنری به جهان عرضه می‌کند

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر،صادقی گفت: کاری که حراج تهران انجام می‌دهد، پیش از این متولی نداشت. هرسال که می‌گذرد، ما بیشتر به این نتیجه می‌رسیم که چقدر برگزاری حراج تهران برای اقتصاد هنرهای تجسمی و هنرمندان این عرصه ضرورت دارد.

این هنرمند تأکید کرد: حراج تهران فرصتی فراهم می‌کند تا یک سند ملی از جامعه هنری به رؤیت جامعه جهانی برسانیم. اتفاق جدیدی که در این دوران مورد توجه است، تغییر در فرایند فرهنگ، هنر و ترجمان جدیدی است که در حوزه‌های مختلف پیدا می‌کند. نتیجه این اتفاق جدید را در حراج هنری تهران خواهیم دید.

حراج تهران باید نگاه جامع تری داشته باشد

وی افزود: در طول این دو سالی که ویروس کرونا بر جهان سایه انداخته است، اتفاق متفاوتی در زمینه هنرهای تجسمی افتاد. هنرمندان تجسمی آثار گرانقدر در پهنه ملی و جهانی خلق کردند. البته که می‌دانم این طبیعت اقتصادی کار حراج است که به یک سری از هنرمندان مراجعه می‌کند، ولی فکر می‌کنم این حراج باید همواره نگاه جامع‌نگری داشته باشد.

صادقی در ادامه گفت: حراج تهران باید در پی این باشد که سواد و بیانی را که در طول این ۲ سال اخیر در عرصه هنرهای تجسمی به وجود آمده است، نشان دهد. توقعی که از برگزارکنندگان این حراج دارم این است که به اتفاق بزرگی که در آتلیه هنرمندان ما افتاد، توجه کنند؛ چون بسیاری از آنان هنوز این آثار ارزشمندشان را به نمایش نگذاشته‌اند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.