خرداد ۱۵, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

سالاری: طرح آموزش رایگان هنر از نهم بهمن اجرا می‌شود

1 min read

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم‌راستا با شعار عدالت هنری، برنامه آموزش رایگان هنر در سراسر کشور را ارائه دادیم که از ۹ بهمن اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، محمود سالاری گفت: قرار است در تمام استان‌ها یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه افتتاح کنیم و با اعزام اساتید به این شهرها، امکان برگزاری دوره‌های آموزش هنر را برای آنها فراهم کنیم.

معاون امور هنری وزارت ارشاد با بیان آن که این طرح کامل شده و آماده عملیاتی شدن است، گفت: اگر این اتفاق بیفتد استعدادهای ناب استان‌هایی که پیش‌تر به اساتید و منابع دسترسی نداشتند به هنرستان‌ها راه پیدا کرده و بعد از چند سال برکات و ثمرات آن را خواهیم دید.

سکوهای مجازی در خدمت هنرمندان

سالاری درباره برنامه‌ها و اقدامات وزارت فرهنگ در خصوص کمک به رونق بازار کار هنرمندان نیز گفت: ما در گام اول در سامانه‌های مجازی سکوهایی راه‌اندازی کردیم که هنرمندان بتوانند در آنجا آثارشان را به نمایش بگذارند، مشتری پیدا کنند و سفارش بگیرند. این سکوها در حال نهایی شدن است و رونمایی اولیه آن انجام شده است.

وی افزود: امید دارم نهایتا تا سال ۱۴۰۱ این سکوها که بازاری برای هنر هستند، راه بیفتند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که هنرمندان در عرضه آثارشان از طریق گالری‌ها دارند، اظهار داشت: گام دوم این است که به عنوان یک تسهیل‌گر به گردش چرخه اقتصاد هنر کمک کنیم.

سالاری افزود: از آنجایی که ما متخصص حوزه اقتصاد هنر نیستیم نمی‌توانیم به طور مستقیم به این زمینه ورود کنیم و فقط می‌توانیم برای این که این آثار بهتر دیده شده و مورد توجه قرار بگیرند امکانات رسانه ای و دیگر تسهیلات را در اختیار هنرمندان بگذاریم.

دهم آبان ماه امسال بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کم برخوردار و مرزی از سوی این وزارتخانه خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر ضرورت تحقق عدالت آموزشی برای برخورداری فرزندان ایران اسلامی از امکان برابر در آموزش های فرهنگی و هنری، رویکرد و شعار تحول و عدالت محوری در دولت سیزدهم و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی اعلام کرد: در حوزه فرهنگ وهنر برنامه های ویژه ای برای عمل به این شعار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و مرزی طراحی شده است که به تدریج اجرا خواهد شد.

اسماعیلی گفت: در نخستین گام آموزش رشته های مختلف هنری به صورت رایگان با هدف کمک به رونق کسب و کارهای هنری و کشف استعدادهای هنری در این مناطق اجرا می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طرح آموزش هنر در دو بخش شامل آموزش رشته های مختلف هنری و همچنین کمک به راه اندازی موسسات فرهنگی، هنری، کانون های فرهنگی، هنری مساجد، آموزشگاه های هنری و هنرستان های هنرهای زیبا در مناطق محروم و مرزی انجام خواهد شد.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.