مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حراج هنر اسلامی دوران قاجار

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، یازدهمین مزایده‌ی گالری آرتیبیشن که به هنر اسلامی دوره‌ی قاجار اختصاص یافته، در تاریخ ۱۵ بهمن تا ۱۶ بهمن در کانال تلگرام مزایده‌های این گالری برگزار می‌شود.

در یادداشت این نمایشگاه آمده: «امروزه اهمیت هنر اسلامی را می‌توان در خانه‌های حراج خارج از کشور همچون ساتبیز و کریستیز و بونامز و بخش‌های مفصل و بزرگ هنر اسلامی در موزه‌های به نام دنیا دریافت. مجموعه‌ای متنوع از حیث موضوع و مضمون؛ نسخ خطی، قطعه‌های خوشنویسی با تنوع بالا از لحاظ نوع قلم به کار رفته، فرمان‌های شاهی قاجار و منسوجاتی مانند فرش و آثاری همچون قلمدان‌های پاپیه ماشه منقش به نقوش زیرلاکی و جعبه منبت کاری شده از جمله آثاری هستند که در این نمایشگاه به نمایش درآمده‌اند.»

یازدهمین مزایده‌ی گالری آرتیبیشن با نمایش ۳۲ اثر از هنرمندانی نظیر، یدالله کجوری، حسین مخصوص، زین‌العابدین اصفهانی، ابراهیم عاصمی، بنان‌اشریعه، عبدالله نیریزی، محمد باقر تنکابنی و فتح‌الله شیرازی برگزار خواهد شد. آثار این هنرمندان از تاریخ جمعه، ۸ بهمن تا روز شنبه، ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ در گالری آرتیبیشن در معرض تماشای علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
گالری آرتیبیشن از مدت‌ها قبل بر روی مزایده‌ی آنلاین آثار هنرمندان کلاسیک و مدرن متمرکز شده است.

یازدهمین مزایده‌ی گالری آرتیبیشن از ساعت ۱۶ روز ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ در کانال تلگرام مزایده‌های این گالری به نشانی @artibition-auction برگزار می‌شود. این مزایده در ساعت ۲۰ روز ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای آثار همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به نشانی: خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی‌روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا (قندی)، شماره‌ی ۶ مراجعه و در صورت علاقه به حضور در مزایده از طریق کانال تلگرام ثبت‌نام کنند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.