خرداد ۱۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تمهید حوزه هنری برای فروش آثار فاخر هنرمندان

1 min read

معاون هنری حوزه هنری از ایجاد موسسه‌ای بر محور اقتصاد هنر خبر داد که وظیفه آماده‌سازی بستری برای فروش آثار فاخر هنرمندان را دارد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر از حوزه هنری، مجدالدین معلمی در سومین روز از نشست رؤسای مراکز استانی با اشاره به تحولی که در رویکردهای معاونت هنری ایجاد شده‌است، اظهار داشت: به طور میانگین روزی دو محفل و یا جشنواره در حوزه هنری درحال برگزاری است اما بسیاری از آن‌ها تأثیر اجتماعی نداشتند. بر همین اساس رویکرد ما در این معاونت اضافه کردن واحدی است که بتواند به تولیدات، محافل و جشنواره‌های ما در قالب‌های مختلف ضریب رسانه‌ای بدهد. رویکرد دوم ما ایجاد موسسه‌ای بر محور اقتصاد هنر و با وظیفه آماده سازی بستری برای فروش آثار فاخر هنرمندان متعهد به طور ویژه در حوزه هنری تجسمی است.

معلمی توجه ویژه به استان‌ها را لازم دانست و اظهار داشت: صندوق حمایت از تولیدات استانی با مشارکت معاونت هنری و معاونت راهبری استان‌ها شکل می‌گیرد که تولیدات فاخر و خوب مراکز استانی به شرط تایید در شورای کارشناسی می‌توانند از آن برخوردار شوند.

وی با اشاره به تأثیر منفی کرونا و هزینه‌های مالی سنگین بر برگزاری رویدادها و جشنواره‌های ملی حوزه هنری گفت: این آمادگی وجود دارد که رویدادها و جشنواره‌های بزرگ و ملی را به استان‌ها واگذار کنیم اما ظرفیت ایجاد جشنواره جدید به هیچ شکلی وجود ندارد.

معاون حوزه هنری با تقدیر از فعالیت‌های سازمان سینمایی گفت: حوزه هنری در سال‌های گذشته‌ فیلم‌ های بسیاری را تولید کرده‌ که به دلایل مختلف همراه با این فیلم‌ها، شاخص حوزه هنری دیده نشده‌است، اما در سال ۱۴۰۰ با حضور پررنگ سازمان سینمایی سوره در جشنواره فیلم فجر اتفاقات خوبی رخ رقم خورد که امیدواریم استمرار داشته‌ باشد.

معلمی با بیان این که یکی از مأموریت‌های اصلی معاونت هنری از ابتدای شکل‌گیری، تولید آثار فاخر و خوب بوده‌است، اظهار کرد: تولید کار ضعیف کل حوزه هنری را زیر سوال می‌برد و نباید این اتفاق رخ بدهد؛ کیفیت را نباید فدای کمیت کرد، تولید خوب باعث می‌شود خانواده‌ حوزه هنری در همه کشور سرش را بالا بگیرد. کار خوب چهار ویژگی دارد؛ به لحاظ مضمونی به‌روز است، خلاقیت محتوایی دارد، از لحاظ فنی و تکنیکی عالی است و توانایی جذب مخاطب دارد.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.