خرداد ۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

روباه ها رکورد شکست

1 min read

تابلو «روباه‌ها» رکورد گرانترین اثر فروخته شده «فرانتس مارک» را جا به جا کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، تابلو نقاشی «روباه‌ها» اثر «فرانتس مارک» نقاش آلمانی به گرانترین اثر فروخته شده در جریان حراجی اخیر آثار هنری قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز تبدیل شد.

این تابلو نقاشی در سال ۱۹۱۳ خلق شده است و پس از آنکه از سوی یک موزه آلمانی به وارثان یهودی آن بازگردانده شد در حراجی به مزایده گذاشته شد. تابلو نقاشی «روباه‌ها» سال‌ها در موزه‌ای واقع در «دوسلدورف» به نمایش گذاشته می‌شد. مسوولان این موزه این تابلو نقاشی را به عنوان هدیه از یک مجموعه‌دار خصوصی دریافت کرده بودند. پیش از این که «روباه‌ها» به مالکیت موزه دربیاید این نقاشی به یک بانکدار آلمانی و یهودی تعلق داشت. این بانکدار پس از خروج از یک اردوگاه کار اجباری برای فرار به شیلی و فراهم کردن هزینه مهاجرت به ناچار «روباه‌ها» را فروخت.

مسئله استرداد این تابلو نقاشی سال‌ها مورد بررسی قرار گرفت تا اینکه این نقاشی در نهایت سال گذشته به وارثان اصلی بازگردانده شد.

تابلو نقاشی «روباه‌ها» در جریان حراجی اخیر کریستیز به قیمت ۴۲.۷ میلیون پوند معادل ۵۷ میلیون دلار فروخته شد. ارزش تقریبی این نقاشی حدود ۳۵ میلیون پوند معادل ۴۶.۸ میلیون دلار برآورد شده بود. با به فروش رسیدن «روباه‌ها» رکورد گرانترین‌ اثر فروخته شده «فرانتس مارک» شکسته شد. پیش از این تابلو نقاشی که در سال ۲۰۰۸ از این هنرمند به قیمت ۲۴.۲ میلیون دلار فروخته شده بود به عنوان گران‌ترین اثر «مارک» شناخته می‌شد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.