مهر ۱, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

آثار منتخب هنر دهه ۹۰ ایران در ویترین یک گالری

1 min read

موسسه فرهنگی هنری صبا با برپایی نمایشگاه «۹۰ ۱۴۰۰» از آثار برگزیده چهره‌های نام‌آور و نوآور هنر معاصر ایرانی، به استقبال قرن جدید می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا، نمایشگاه ۹۰ ۱۴۰۰ که در آن آثار برگزیده نقاشی و مجسمه‌سازی سه نسل از هنرمندان ایران در دهه ۹۰ به نمایش و فروش گذاشته خواهد شد، دورنمایی از خلاقیت‌ها، پویش‌ها، ایده‌ها و بیان‌های هنری نو در تنوعی از رویکردهای تجسمی و سبک‌ها و شیوه‌های مستقل و منحصربه‌فرد هنر معاصر کشورمان را پیش‌روی علاقمندان خواهد گذاشت.

در این نمایشگاه بیش از ۵۰ اثر از ۳۸ هنرمند عرضه می‌شود که در میان آن‌ها نام چهره‌هایی چون مهدی حسینی، ناصر اویسی، احمد وکیلی، بهزاد شیشه گران، بهروز دارش، رضا بانگیز، مصطفی دشتی ،فرشته یمینی شریف ، مرحوم نیما پتگر،فرشید ملکی ،داریوش حسینی، علی ندایی، محمدعلی بنی اسدی، قدرت الله عاقلی،جمشید حقیقت شناس، مهناز پسیخانی، تارا بهبهانی، مهسا عرب زاده، مهتا معینی،و… به چشم می‌خورد.

بسیاری از آثار این مجموعه تاکنون در جایی ارائه نشده و برای نخستین بار است که توسط هنرمندان به‌ معرض نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه ۹۰ ۱۴۰۰ با گشودن چشم‌اندازی به هنر تجسمی ده‌ ساله ایران به روایت هنرمندان، از پیشکسوتان و ناموران گرفته تا نسل جوان و جستجوگر، ساعت ۱۶ عصر جمعه ۱۳ اسفند در نگارخانه خیال مجموعه صبا گشایش یافته و تا پنجشنبه ۲۶ اسفند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان عموم علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.