خرداد ۳۰, ۱۴۰۱

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

مهاجم موزه هنر مدرن نیویورک به چنگ قانون افتاد

1 min read

مردی که با چاقو به کارکنان موزه هنر مدرن نیویورک حمله کرده بود، در فیلادلفیا بازداشت شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر از روزنامه نیویورک تایمز، گری کابانا (Gary Cabana) عصر یکشنبه (۲۲ اسفند) روی میز پذیرش موزه هنر مدرن نیویورک پرید و با چاقو به دو تن از کارکنان این موزه حمله کرد.

از آنجایی که عضویت کابانا چند روز قبل لغو شده بود، به او اجازه ورود به موزه را نداده بودند و همین این مرد ۶۰ ساله را عصبانی کرد. نتیجه این عصبانیت چیزی نبود جز فرورفتن چاقو در پشت و گردن یک دختر ۲۴ ساله و شانه همکارش.

حالا ماموران پلیس با گذشت دو روز از این حادثه، کابانا را در حالی که روی نیمکت یک پارک در فیلادلفیا خوابیده بود، پیدا و بازداشت کردند.

به گفته آن‌هایی که کابانا را می‌شناختند وی از مشکلات روانی رنج می‌برد.

پس از حمله روز یکشنبه، موزه هنرهای مدرن نیویورک تخلیه شد و تا امروز درهای خود را به روی عموم مردم بسته بود. حالا این موزه بازگشایی شده و مثل گذشته پذیرای بازدیدکنندگان است.

به دنبال اعلام خبر بازداشت مهاجم موزه هنر مدرن نیویورک، متولیان این موزه ضمن تایید سانحه، اولین بیانیه عمومی خود را در این باره در اینستاگرام منتشر کردند. در این متن آمده است: ما همگی در موزه هنر مدرن نیویورک از پشتیبانی و حمایت شما قدردانی می‌کنیم. خدا را شاکریم که همکارانمان روبه‌بهبود قرار دارند و مهاجم بازداشت شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.