مهر ۸, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نقاشی‌هایی برای یک روز تابستانی دنج

1 min read

باغ‌های کوچک سرسبز، باغچه‌های سبزیجات، رقص نور آفتاب در میان شاخه‎‌های درخت، پارچه شطرنجی قرمز رنگی که برای پیک‌نیک روی چمن پهن شده، میوه، سبزیجات و صدای پرندگان همگی عناصر تشکیل‌دهنده یک روز بی‌نقص تابستانی هستند. هنرمندان بسیاری نیز برای خلق تابلوهای نقاشی از این فضای لذت بخش الهام گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، در یکی از تابستان‌های دوست‌داشتنی که روزها با صبح‌های آرام و معتدل آغاز می‌شد، خانواده «سارجنت» آپارتمانی را در جنوب فرانسه اجاره کردند تا از این فرصت استفاده کنند. در همان روزها بود که «جان سینگر سارجنت» (۱۹۲۵ ـ۱۸۵۶) هنرمند آمریکایی خواهرش «ویولت» را نقاشی کرد. او تابلو نقاشی را خلق کرد که خواهرش را حین میوه پوست کَندن و مطالعه در میز صبحانه به تصویر می‌کشد.
«سارجنت» با الهام از هنرمندان امپرسیونیست فرانسوی بازی نور و سایه را در اثرش به تصویر کشید. در نتیجه ضربات قلموی سست، سبک او تداعی‌کننده نقاشی‌های «دگا» و «مانه» شدند. تابلو نقاشی «میز صبحانه» که مملو از ظروف سرامیکی، کریستالی و نقره‌های براق است، نگاه‌ها را مجذوب خود می‌کند و تصویر از یک آپارتمان فرانسوی اصیل را به نمایش می‌گذارد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.