مهر ۱۲, ۱۴۰۲

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

هجوم حشرات به موزه هنرهای معاصر/مدیر موزه: نگران نباشید

1 min read

ساعاتی است که ویدیویی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که نشان می‌دهد حشراتی مرموز بر روی یکی از آثار به نمایش درآمده در این موزه، حضور دارند. در پی انتشار این ویدیو رییس موزه هنرهای معاصر تهران ضمن ابراز تأسف از بروز چنین اتفاقی، خبر از پیگیری در این زمینه داد.

نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان «مینیمالیسم و کانسپچوال آرت» که به واسطه نمایش آثاری که پس از دهه‌ها دوباره به نمایش گذاشته شده‌اند، بازخوردهایی در سطح بین‌المللی پیدا کرده است، حالا با حاشیه‌ای به نام هجوم حشرات به برخی آثار همراه شده است.

عبادرضا اسلامی کولایی، مدیر موزه هنرهای معاصر تهران در پاسخ به این اتفاق، اظهار می‌کند: «شب گذشته همکاران من تا صبح در موزه بودند و بررسی‌های لازم را انجام دادند. بررسی میدانی صورت گرفته و فردا (۲۴ مرداد ماه) کارشناس بیرونی برای بررسی‌های بیشتر به موزه خواهد آمد. نگرانی‌ای وجود ندارد.»

او در ادامه توضیحات خود درباره علت این اتفاق می‌گوید: «زمانی که شما پس از مدت‌ها نمایشگاه برگزار می‌کنید، چنین اتفاقی محتمل است. من و همکارانم تلاش کردیم تا با این نمایشگاه خوانش جدیدی در این نمایشگاه ارائه کنیم. زمانی که کارها از بسته‌بندی‌شان خارج شده و به گالری‌ها آورده می‌شوند ممکن است چنین اتفاقاتی رخ دهد.»

اسلامی کولایی در عین حال گفت: «در حوزه آثار مفهومی باید نگهداری بیشتری صورت گیرد. خود ما خیلی نگران هستیم و حداقل شب گذشته که داشتیم کار را جمع می‌کردیم و اصلاحات را انجام می‌دادیم، درصدد بودیم تا از مشورت‌های بیرونی و متخصص‌ها بهره‌مند شویم. چون وقتی شما یک حشره می‌بینید، باید پیش‌بینی کنید که باز هم شاید وجود داشته باشد.»

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.