آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایشگاه مجازی «جان پدر کجاستی» برگزار می شود

1 min read
کمیسیون ملی یونسکو- ایران در بزرگداشت هفته هنر افغانستان نمایشگاهی مجازی از آثار هنری را با عنوان «جان پدر کجاستی» و در شاخه های خوشنویسی، نقاشی و نگارگری، عکاسی، گرافیک، صنایع دستی و موسیقی (سازهای سنتی)، از ۲۲ تا ۲۸ آذر برگزار می کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه که ۲۲ آذر در صفحه اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو- ایران برگزار می شود، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران، سفیر افغانستان در ایران و تنی چند از چهره های ادبی و هنری افغانستانی سخنرانی می کنند.
کمیسیون ملی یونسکو- ایران از هنرمندان علاقه مند به شرکت در این نمایشگاه دعوت کرده آثار اسکن شده خود را با کیفیت مطلوب (ترجیحاً ۱۵۰dpi )، به همراه رزومه ای شامل نام و نام خانوادگی، سال و محل تولد، سابقه فعالیت هنری، توضیحاتی پیرامون اثر یا آثار ارسالی، همراه با یک قطعه عکس از صاحب اثر، حداکثر تا تاریخ ۱۵ آذرماه، به نشانی ایمیل afghan.art.week@irunesco.org ارسال کنند.
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند به نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران ، مراجعه و جلسات گفت وگوهای تخصصی در طول هفته را از طریق آدرس اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو به طور زنده، در زمان مقرر و به شکل ضبط شده در روزهای آتی دنبال کنند. بازدید از نمایشگاه که از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ آذر برگزار می شود و شرکت در جلسات گفت وگو برای عموم آزاد است. 
حمله تروریستی سه مهاجم گروه داعش به دانشگاه کابل (دوشنبه ۱۲ آبان) که درگیری های آن ۶ ساعت یافت، دستکم ۲۲ کشته و ۲۷ زخمی از میان دانشجویان این دانشگاه یعنی غیرنظامیان برجای گذاشت. در پی این واقعه عبارت جان پدر کجاستی که پیام یکی از پدران دانشجویان به دخترش بود، به هشتگی فراگیر در شبکه های اجتماعی تبدیل شد. این حادثه تروریستی با واکنش های زیادی در سراسر جهان روبرو بود

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.