آذر 15, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حمایت اتریشی‌ها از یک فیلم ایرانی

1 min read

 

 پس از استقبال از فیلم «بی‌صدا حلزون» ساخته بهرنگ دزفولی‌زاده در جشنواره‌های خارجی، یک شرکت اتریشی به عنوان حامی همکاری خود را با سازندگان این فیلم آغاز کرد. 

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم بی صدا حلزون به تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته و کارگردانی بهرنگ دزفولی‌زاده به معضلات جامعه ناشنوایان پرداخته است.

این فیلم در اولین نمایش بین‌المللی خود در جشنواره موسترا سائوپائولو، با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و شرکت مد-ای ال MED-EL  اتریشی که تولیدکننده پروتزهای حلزون گوش و پیشتاز در زمینه رفع معضلات جامعه ناشنوایان است، به عنوان حامی به این پروژه پیوست تا از جامعه ناشنوایان حمایت کرده و عنوان نخستین فیلم مشترک سینمای ایران و اتریش را به نام خود کند. 

بی صدا حلزون که نخستین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نامزدی بهترین کارگردان  فیلم اول را برای بهرنگ دزفولی‌زاده به ارمغان آورد، با سرمایه‌گذاری بیژن بافکار و شرکت آلتون شنوا که یکی از شرکت‌های شنوایی شناسی در ایران است تولید شده و هدایت فیلم پخش داخلی فیلم و موسسه هنر بدون مرز پخش بین الملی آن را عهده‌دار هستند.

بی صدا حلزون داستان زنی است که بین احساس و منطقش در حال تصمیم‌گیری است. هانیه توسلی، مهران احمدی، پدرام شریفی و محسن کیایی با حضور علیرضا جلالی‌تبار، بهنوش بختیاری، بیژن بافکار و شیرین ولی‌پور بازیگران این فیلم هستند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.