آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فعالیت «گروه مشاوران هنر» مجمع صنفی ناشران موسیقی آغاز شد

1 min read

 

مدیر عامل مجمع صنفی ناشران موسیقی از آغاز به کار «گروه مشاوران هنر» این مجمع با هدف بهینه‌سازی انتشار آثار خبر داد.

 محسن رجب‌پور (مدیرعامل مجمع صنفی ناشران موسیقی) با اعلام آغاز فعالیت «گروه مشاوران هنر» این مجموعه صنفی توضیحاتی داد.

 او گفت: خوشبختانه بعد از سال‌ها تلاش و رایزنی که با مدیران ادوار مختلف دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته بود، توانستیم «گروه مشاوران هنر» مجمع صنفی ناشران موسیقی را راه اندازی کنیم. البته آنچه در گام اول فعالیت‌های این گروه انجام خواهد گرفت حضور در بخش شعر و بعد از آن موسیقی است که بتوانیم دراین راستا پیرامون یک سری از وظایف دفتر موسیقی وزارت ارشاد کمک‌هایی را انجام دهیم. 

وی درباره جزییات فعالیت «گروه مشاوران هنر» مجمع صنفی ناشران موسیقی گفت: به هر حال همان گونه که اشاره کردم مجمع صنفی ناشران موسیقی بعد از رایزنی و جلسه‌های مختلف با مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای بهینه‌سازی آثار انتشاریافته در حوزه‌های مختلف موسیقی، گروه مشاوران هنر را تاسیس کرده است. این گروه در مرحله اول، در رابطه با متون و ترانه‌های ارسالی به دفتر موسیقی، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. 

مدیرعامل مجمع صنفی ناشران موسیقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با معرفی تعدادی از شاعران مطرح کشورمان در مجموعه «گروه مشاوران هنر» بیان کرد: گروه مشاوران هنر متشکل از محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی، امید صباغ نو، صابر قدیمی، هما سعادت، میثم یوسفی و حسین غیاثی تعدادی از شاعران و ترانه‌سرایان برجسته و شناخته شده حوزه موسیقی هستند که امروزه خود از دست‌اندرکاران فعال تولید ترانه و آثار موسیقی به حساب می‌آیند. به همین منظور با توجه به تعامل و همکاری دفتر موسیقی، بازبینی و تایید گروه مشاوران در قدم اول می‌تواند زمینه‌ای برای برقراری همکاری بیشتر اعضای مجمع صنفی و دفتر موسیقی به دنبال داشته باشد. 

رجب‌پور تاکید کرد: با توجه به حجم بالای متون ارسالی به سامانه مجوز دفتر موسیقی، اشعار بررسی شده توسط این گروه می‌تواند با رویکرد و اولویت ویژه‌ای بررسی شود. اولین بخش از حوزه فعالیت این گروه به موضوع متن و ترانه اختصاص دارد اما مجمع صنفی امیدوار است در آینده‌ای نزدیک موضوع آهنگسازی و تنظیم آثار موسیقی را نیز با حضور هنرمندانی متخصص در این حوزه به شورای خود اضافه کند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.