آذر 16, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

پوستر مستند «مرغ آتش» رونمایی شد

1 min read

 

 

پوستر مستند «مرغ آتش» به کارگردانی حجت‌الله طاهری با محوریت تلاش‌های یک گروه فیلمسازی برای ثبت تصاویری منحصر به فرد از ثبت یک زیستگاه جدید از فلامینگوهای ایران در آستانه نمایش در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت رونمایی شد.

تولید مستند «مرغ آتش» از سال ۹۲ آغاز شد و پس از گذشت ۷ سال با تصویربرداری پلان‌هایی نهایی در سال ۹۹ آماده شد و قرار است در بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه بلند چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش گذاشته شود. 

تا قبل از شروع پروسه ساخت مستند «مرغ آتش» تنها ۷ نفر موفق شده بودند به زیستگاه فلامینگو در جنوب ایران دسترسی پیدا کنند اما بهمن ماه سال ۹۸، دو قطعه «فلامینگوی کوچک» در خورهای تالاب شادگان در حوزه جغرافیایی آبادان، توسط علی سجاد جلالی محیط‌بان آبادانی مشاهده و ثبت شد و به دنبال این ماجرا گروه تصویربرداری مستند «مرغ آتش» با حضور در این منطقه برای اولین اقدام موفق به شناسایی زیستگاهی جدید از این پرنده عظیم‌الجثه در نواحی جنوبی ایران شدند. 

به دلیل بازه زمانی محدود فلامینگوها برای تولید مثل و نگهداری از تخم‌ها تصویربرداری مستند «مرغ آتش» هفت سال به طول انجامیده است. 

مستند «مرغ آتش» به کارگردانی حجت‌الله طاهری و تهیه‌کنندگی عطا پناهی؛ محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تولید شده در خانه مستند است.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.