آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

ایران در «گلدن گلوب ۲۰۲۰» سه نماینده دارد

1 min read

 

 سینمای ایران با سه فیلم در هفتادوهشتمین دوره جایزه سینمایی «گلدن گلوب» برای بهترین فیلم‌ غیرانگلیسی زبان رقابت می‌کند.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود متشکل از روزنامه‌نگاران و عکاسان صنعت سرگرمی مسئولیت اهدای جایزه گلدن گلوب در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی زبان را برعهده دارد و هرساله این جایزه را به فیلم برتر سال اهدا می‌کند. تنها آن دسته از آثار درام، موزیکال و کمدی واجد شرایط شرکت در این رقابت هستند که دستکم ۵۱ درصد از دیالوگ آنها به زبانی غیر از انگلیسی باشد. آثار مستند در این رقابت شرکت داده نمی‌شوند.

امسال ۱۳۸ فیلم غیر انگلیسی زبان از ۷۷ کشور به رقابت برای جایزه گلدن گلوب راه یافت که از این بین ۳۶ فیلم ساخته کارگردانان زن بودند. برخلاف قوانین اسکار، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود آثار ارسالی از هر کشور را به تنها یک فیلم محدود نکرده و هر کشور می‌تواند چند نماینده داشته باشد. امسال، خورشید ساخته مجید مجیدی، دشت خاموش از احمد بهرامی و آن شب به کارگردانی کوروش آهاری به نمایندگی از سینمای ایران برای دریافت این جایزه رقابت می‌کنند.

معمولا تنها فیلم‌هایی در این رقابت شرکت داده می‌شوند که ۱۵ ماه قبل از آغاز دوره اهدای جوایز در کشور مبدا اکران شده باشند اما امسال به دلیل شیوع کرونا تغییراتی در شروط این جایزه ایجاد شد و فیلم‌هایی که از اول اکتبر ۲۰۱۹ (۹ مهر ۹۸) تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۹۹) در هر کشوری، نه فقط کشور مبدا، و در هر قالبی اکران شده باشند واجد شرایط شناخته شدند. 

نامزدهای نهایی این دوره از جوایز گلدن گلوب برای فیلم‌های غیرانگلیسی زبان سوم فوریه (۱۵ بهمن) اعلام می‌شود و مراسم اعطای جوایز نیز روز ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) برگزار خواهد شد.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.