آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

مرمت موزه هنرهای معاصر تمام شد/ افتتاح نزدیک است

1 min read

 

پروژه مرمت موزه هنرهای معاصر تهران که از اردیبهشت سال ۹۷ آغاز شد، حالا بعد از گذشت بیش از دو سال، به گفته مدیرکل اداره هنرهای تجسمی به پایان رسیده و قرار است به‌زودی و با اعلام برنامه‌های جدید موزه، افتتاح شود.

هادی مظفری _مدیرکل اداره هنرهای تجسمی_ درباره وضعیت پروژه بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران با بیان اینکه بازسازی موزه به پایان رسیده است و در حال آماده‌سازی نمایشگاه افتتاحیه هستیم، اظهار کرد: به‌زودی نشست خبری برگزار و زمان افتتاح و برنامه‌های موزه اعلام می‌شود. ما منتظر فرا رسیدن موقعیت مناسب برای افتتاح موزه بودیم و هم‌اکنون با توجه به نارنجی شدن وضعیت تهران، به نظر می‌رسد که شرایط برای بازگشایی موزه‌ها فراهم می‌شود. 

موزه هنرهای معاصر تهران که حالا بیش از ۴۰ سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد، یکی از مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن محسوب می‌شود که دارای آثار هنری زیادی از دوره تاریخی پایان جنگ جهانی دوم تا دهه ۱۹۸۰ است. گفته می‌شود این مجموعه یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های هنر اکسپرسیونیسم انتزاعی در جهان است که همه جنبش‌های هنری قرن ۱۹ و ۲۰ را پوشش می‌دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده است که ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صرف بازسازی موزه شده است.

با این همه فرآیند بازسازی که قرار بود حدود شش ماه به طول بیانجامد، بیش از دو سال به طول انجامیده است.

هادی مظفری (مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی) و احسان آقایی (رئیس موزه هنرهای معاصر تهران) تیرماه سال گذشته با برگزاری یک نشست خبری «شرایط خاص این موزه و ارزش تاریخی که دارد را از دلایل طولانی شدن فرآیند مرمت و بازسازی» عنوان کردند. نوسانات زیاد قیمت‌ها در بازار و همچنین نداشتن سرعت لازم از سوی پیمان‌کار اول، دلایل دیگر این امر عنوان شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از سوی دیگر مرمت گالری‌های موزه هنرهای معاصر برای نگهداری آثار گنجینه در مدت بازسازی موزه را از اصلی‌ترین دلایل طولانی شدن پروژه بازسازی این موزه عنوان کرده بود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.