آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نوفل‌لوشاتو در مکان جدید شروع به کار کرد

1 min read

عمارت نوفل‌لوشاتو در مکانی جدید و در تقاطع خیابان نوفل‌لوشاتو و خیابان رازی فعالیت‌هایش را از سر گرفت.

عمارت نوفل‌لوشاتو حین فعالیت در مجموعه نمایشیِ فعال خویش، درصدد تاسیس مجموعه‌ای جدید در مکانی نزدیک به مجموعه فعال نمایشی بود. به‌وجود آمدن اپیدمی بیماری کرونا و شرایط ناسازگار تحمیلی، سبب شد تا مجموعه نمایشی عمارت نوفل‌لوشاتو به طور کامل بسته شود از این رو، این مجموعه مجبور به ادامه فعالیت‌هایی محدود در ساختمان سفیدی شد که هنوز تاسیس نکرده بود.

در ماه‌های اخیر، این مجموعه به دنبال دست‌یابی به اهداف خود، امکانات مدنظر را در مکان جدید بر پا کرد. مکانی که نه‌تنها به ادامه فعالیت‌های عمارت نوفل‌لوشاتو در زمینه هنرهای نمایشی پاسخگوست، بلکه دارای امکانات گوناگونی در زمینه‌های متعدد است.

ظرفیت‌های این مجموعه عبارت‌اند از:

۱.سالن تئاتر نوفل‌لوشاتو

سالن تئاتر نوفل‌لوشاتو با ظرفیت ۱۷۷ نفر، از امکاناتی حرفه‌ای برخوردار است که آماده همکاری با گروه‌های متعدد نمایشی است. از مزیت‌های این سالن، ۹۶ خط (لاین) نوری است که گروه‌های نمایشی را در ارایه اثر یاری می‌کند.

۲.گالری‌ نوفل

این مجموعه نه‌ تنها شامل فعالیت‌های نمایشی است، بلکه فعالیت‌هایی نیز در زمینه هنرهای تجسمی خواهد داشت. طبقه ابتداییِ این عمارت سفید، محلی برای برپایی گالری دارد. همچنین، در جای‌ جای این ساختمان سفید، می‌توان انواع هنرهای تجسمی را عرضه کرد. به‌ عبارتی، این مجموعه در کنار فعالیت‌های نمایشی خود، با برپایی گالری‌ نوفل، حیطه فعالیت‌های خود را با اضافه‌شدنِ هنرهای تجسمی افزایش داده است.

۳.کافه‌ نوفل

کافه نوفل با دارابودن تجهیزات، در ۲ طبقه، فضایی امن و هنری را برای نشست‌ها، فعالیت‌های هنری و مهمانان خویش فراهم کرده است. این مکان در کنار پذیرایی از مهمانان، می‌تواند به مکانی برای گردهمایی هنرمندان کشور در زمینه فعالیت‌های هنری تبدیل شود.

۴.باغ‌بام (روف‌گاردن)

طبقه سوم عمارت، دارای باغ‌بامی است. این محل هم می‌تواند برای مهمانان کافه استفاده شود، هم برای فعالیت‌هایی از قبیل نمایشنامه‌خوانی، نقالی، جلسات نقد و بررسی، نشست‌های هنری و… مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

عمارت نوفل‌لوشاتو در مکان جدید خود، به نشانی تهران، خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی با ازسرگیری فعالیت‌های خود میزبان استادان، هنرمندان، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به زمینه‌های هنری خواهد بود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.