آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

معرفی داوران بخش پژوهش جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی

1 min read

امیر مردانه دبیر سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی مریم قرسو را به عنوان دبیر بخش پژوهش و محمدرضا عسگری، حسین میثمی و نرگس ذاکرجعفری را به عنوان اعضای هیأت داوران این بخش معرفی کرد.

مریم قرسو دارای دکترای موسیقی‌شناسی (اتنوموزیکولوژی) از فرانسه و هیأت علمی گروه موسیقی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او تا کنون چندین کتاب مرجع دانشگاهی در زمینه‌ موسیقی شناسی ترجمه کرده و تألیفاتی نیز در همین زمینه دارد. وی دبیری بخش پژوهشِ دومین دور جشنواره‌ موسیقی کلاسیک ایرانی و جشنواره‌ موسیقی نواحی در سال گذشته را بر عهده داشته‌ است.

حمید عسگری دانش‌آموخته دکتری موسیقی‌شناسی انستیتو هنرهای زیبای آکادمی ملی علوم ارمنستان است. وی موفق به کسب جایزه مقاله برتر در حوزه هنر از نخستین جشنواره نقد متون و کتب علوم انسانی (۱۳۹۶) و جایزه مقاله برگزیده حوزه هنر از پانزدهمین جشنواره «نقد کتاب» خانه کتاب جمهوری اسلامی ایران شده است (۱۳۹۷). حمید عسگری عضو هیأت علمی و مدیر گروه موسیقی‌شناسی دانشکده موسیقی دانشگاه هنر است.

نرگس ذاکرجعفری، پژوهشگر موسیقی و عضو هیأت علمی گروه موسیقی دانشگاه گیلان است. وی دارای دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تهران بوده و کارشناسی موسیقی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر را نیز در دانشگاه تهران تحصیل کرده است. از او مقالات متعددی در موضوعات موسیقی کلاسیک ایران و تاریخ موسیقی ایران منتشر شده است. وی همچنین تألیف ۲ کتاب با عنوان‌های «حیات سازها در تاریخ موسیقی ایران» و «موسیقی نظری ایران» را در کارنامه پژوهشی خود دارد.

حسین میثمی نزد استادانی چون فرامرز پایور، پرویز منصوری و محمدرضا درویشی در زمینه های مختلف موسیقی آموزش دیده است. تحصیلات آکادمیک را در مقطع کارشناسی در دانشگاه هنر در رشته موسیقی، کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران در رشته پژوهش هنر و دکترای پژوهش هنر را در دانشگاه هنر سپری کرده است. از وی تاکنون کتاب ها و مقالات متعدد منتشر شده است. کتاب های «موسیقی عصر صفوی» و «موسیقی در دوره غزنویان» از تألیفات وی است.

سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی به میزبانی استان بوشهر با همراهی دفتر موسیقی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.