آذر 14, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

کتاب «شاید پیش از صبح» رونمایی شد

1 min read

مراسم رونمایی از کتاب «شاید پیش از صبح» به قلم احمد یوسف‌زاده عصر روز گذشته با حضور سردار ایرانمش مشاور و رئیس دفتر حاج قاسم سلیمانی، حجت الاسلام پرهیزکار رئیس شورای حل اختلاف منطقه ۱۵ و جمعی از مسئولین در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

براساس این گزارش، در ابتدای مراسم تیزر معرفی کتاب پخش شد و پس از آن اسماعیل قضات لو مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۵  و رئیس فرهنگسرای خاوران با تبریک ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت فاطمه(س)  به بیان اهمیت و ناب بودن پیروزی انقلاب پرداخت و اینکه شعار امام و مردم در آن زمان نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی به این معنا بود که این انقلاب هیچگونه وابستگی به حزب و فرقه خاصی ندارد و در عین استقلال به توانمندی‌ها فقط به ریسمان محکم اسلام وابسته است گفت: نفی قدرت‌ها، پایداری، ایستادگی و نگاه و مسیر الی الله حرف موکد بنیانگذار انقلاب در آن زمان و همه زمان‌ها  بود .رئیس فرهنگسرای خاوران گفت: این را باید بدانیم که شرق و غرب در یک چیز با هم صدا هستند و آن نابودی انقلاب و ایران اسلامی است. امروز نیز فشار دشمن بر عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی زیاد است. در این مبحث مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند: اندیشه مقاومت قدرتمندترین سلاح یک ملت است و نماد این اندیشه در عصر مالکیت کسی نیست جز حاج قاسم سلیمانی که دشمن خبیث ما حتی از انتشار عکس ایشان واهمه دارد.

وی سخنان خود را با آرزوی افول آمریکا و مشاهده غرورآمیز اعتلای نام انقلاب و اسلام در جهان به سخنان خود پایان داد.

سردار حاج مهدی ایرانمنش دیگر سخنران این مراسم بود که ابراز داشت: ما هرچه داریم از شهداست و مدیون آنان هستیم . شهدا تمام وجودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و عاشقانه برای پایداری انقلاب و اسلام جنگیدند.

سردار به ذکر خاطراتی از شهیدحاج قاسم سلیمانی و اهتمام و عشق ویژه ایشان به برگزاری مراسم روضه فاطمیه و عشق، علاقه ، ارادت و توکل وصف ناپذیر شهید سلیمانی به ائمه و فاطمه (س)پرداخت و گفت: شهید گره کور بسیاری از مشکلات را با توکل با مادر سادات باز می‌کرد.

در بیان گفته‌های سردار ایرانمنش سردار دلها مروج و بانی اصلی دهه‌های فاطمیه در شهر کرمان بود و نکته بسیار جالب در انتخاب مداحان و روضه خوانان بیت الزهرا ولایی و پیرو خط رهبر بودن روضه خوانان مراسم بود.

وی گفت: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه یک فرمانده طراز یک نظامی بود یک دیپلمات قوی، یک فرد رسانه‌ای مطلع، یک فرد اجتماعی و مردمی محسوب می‌شد و رموز موفقیت حاج قاسم سلیمانی را در : اعتقاد کامل و راسخ به خدا و ائمه اطهار ـ اطاعت پذیری محض از امامین انقلاب ـ اخلاص بالا در عمل ـ پیگیری و پشتکار ـ طراحی و ایده پردازی‌های ناب ـ داشتن هوش و ذکاوت مثال زدنی ـ امیدوار بودن و پرهیز از یأس و ناامیدی ـ مشورت کردن و نظرخواهی از کارشناسان و مدیران مجموعه کاری ـ دشمن شناسی قهار ـ پایبند بودن به نظام ـ ساده زیستی و نداشتن منیّت ـ تکریم و احترام خاص به روحانیت و علمای دینی ـ تکریم خاص مقام پدر و مادر ـ تکریم خاص خانواده معزز شهدا ـ عدم وابستگی به خط و جناح ـ عشق بی بدلیل به شهادت و سخاوت مند و … بر شمرد.

بخش سوم برنامه ارتباط و گفتگوی تصویری با نویسنده کتاب احمد یوسف زاده بود که او نیز نکاتی را درخصوص تألیف کتاب و رمز موفقیت نگارش شان بیان  کرد

در پایان این مراسم کتاب «شاید پیش از صبح» رونمایی شد و در ادامه برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «مالک زمان» معرفی شدند

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.