آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

اختتامیه جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی آنلاین برگزار می شود

1 min read

مراسم بزرگداشت جشن پیروزی انقلاب و آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی و نخستین پویش تولید و انتشار محتوای رضوی در فضای مجازی به صورت زنده پخش خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، مراسم بزرگداشت جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آیین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی و نخستین پویش تولید و انتشار محتوای رضوی در فضای مجازی فردا سه شنبه ۲۱ بهمن ماه به صورت زنده از طریق تارنمای آپارات پخش خواهد شد.

محمد صادق افراسیابی؛ معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی گفت: این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، مصطفی خاکسار قهرودی؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن مهدوی مهر؛ رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و محمودرضا برازش؛ مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مراسم شاهد حضور و هنرنمایی هنرمندان استان قزوین و ارائه گزارش محمد حسین اسماعیلی؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و رئیس هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی از روند برگزاری این جشنواره با همکاری سایر استان های کشور و ۸ سامانه و سکوی به اشتراک گذاری و انتشار محتوا در فضای مجازی خواهیم بود.

افراسیابی ضمن اعلام آمار شرکت کنندگان در این جشنواره تاکید کرد: ارسال ۱۶ هزار و ۶۷۰ اثر مردمی بیانگر استقبال مردم از هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی است.

وی افزود: افزایش تعداد آثار پذیرش شده در دبیرخانه ی جشنواره نسبت به سال های گذشته، ناشی از تمایل مردم به اظهار علاقه و ارادت به ساحت امام رضا (ع) خصوصا در روزهایی که زیارت حضوری برای همه مقدور نیست و همین طور همکاری مناسب سامانه ها و سکوهای به اشتراک گذاری و انتشار محتوا در فضای مجازی و مشارکت آستان قدس رضوی در هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی است.

معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی (مرکز سابق فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در خصوص جزئیات آثار ارسال شده از سوی عموم مردم گفت: مدیران برنامه کاربردی و سامانه ی آخرین خبر، بخش ویژه ای برای دریافت آثار مردمی هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در برنامه ی آخرین خبر ایجاد کردند و موفق به دریافت هزاران اثر از سوی کاربران فضای مجازی شدند.

وی افزود: ۳ هزار اثر از مجموع آثار دریافتی از طریق آپارات بوده است، ۸۵۲۰ اثر مردمی از طریق سامانه ها، سکوها و برنامه های کاربردی دیگر نظیر روبیکا، آخرین خبر، نماشا، تماشا، چارخونه و شنوتو دریافت شده است و ۲۱۵۰ اثر هم از سوی هنرمندان حرفه ای و شناخته ی شده کشور از طریق تارنمای جشنواره و سایر شیوه های دریافت آثار جشنواره ثبت شده است.

افراسیابی با اشاره به فراهم شدن امکان حضور تمام علاقه مندان به شرکت در جشن پیروزی انقلاب اسلامی و آیین اختتامیه جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی به صورت آنلاین گفت: تمام علاقه مندان میتوانند از طریق مراجعه به نشانی https://www.aparat.com/Qazvin.Ershad این مراسم را از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه به صورت زنده مشاهده کنند.

معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی (مرکز سابق فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پایان خاطر نشان ساخت: هشتمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی با حمایت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و آستان قدس رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین برگزار شده و تا پایان سال بیش از ۲۳ پویش تولید و انتشار محتوا در فضای مجازی به صورت ملی، منطقه ای و استانی با حمایت مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.