آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

مدیر انتخاب بازیگران هالیوود درگذشت

1 min read

اولین مدیر انتخاب بازیگران برای فیلم‌های سینمایی که توانست جایزه اسکار دریافت کند، در ۹۳ سالگی درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر به نقل از ورایتی، لین استالمستر مسئول انتخاب بازیگران حدود ۲۰۰ فیلم‌ هالیوودی، در ۹۳ سالگی درگذشت.

استالمستر در زمینه انتخاب بازیگران پیشگام بود و به صورت مستقل فعالیت می‌کرد. او به خاطر توانایی‌اش در کشف استعداد‌های جدید و انتخاب بازیگران مناسب برای نقش‌ها شناخته می‌شد. او همچنین جایزه‌ای در زمینه انتخاب بازیگر دریافت کرده است. در سال ۲۰۱۶ او به اولین مدیر انتخاب بازیگران تبدیل شد که جایزه اسکار را دریافت کرد. او این افتخار را از Governors Award دریافت کرد که توسط اکادمی علوم و هنر‌های سینمای برگزار می‌شود.

او در طول فعالیتش از دهه ۱۹۵۰ تا اواخر دهه ۱۹۹۰، به عنوان فردی تاثیرگذار با فیلمساز‌هایی مثل نورمن جویسون، بلیک ادواردز، آرتور هیلر، جان فرانکن هایمر، هال اشبی، مایک نیکولز و سیدنی پولاک همکاری‌ داشت. در فیلم سینمایی «حادثه توماس کراون» ساخته نورمن جویسون، نام لین استالمستر برای نخستین بار در بین انتخاب کننده بازیگران، به صورت تکی در تیتراژ نوشته شد.

استالمستر سابقه نقش آفرینی در چند فیلم سینمایی را هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به «کلاه‌خود فولادی» به کارگردانی سم فولر و «پرواز ملوان» نیکلاس ری در مقابل جان وین اشاره کرد. او همچنین در سریال تلویزیونی «شهر بزرگ» که در سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۵ پخش می‌شد، حضور داشت.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.