آذر 16, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

دوقلوهای موسیقی «راه پاک تو» را منتشر کردند

1 min read

برادران سعیدی از دوقلوهای شناخته شده موسیقی ایرانی همزمان با روزجهانی دوقلوها قطعه موسیقی «راه پاک تو» را به پاس قدردانی از کادر درمان بیمارستان ها منتشر کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر، همزمان با روز دوقلوها در ایران محمد سعیدی و علی سعیدی معروف به «برادران سعیدی» به عنوان تنها دوقلوهای آواز ایران یک قطعه موسیقی با عنوان راهِ پاکِ تو منتشر کردند

این قطعه با هدف ارج نهادن به زحمات کادر درمان در ایام همه‌گیری ویروس کرونا پیشکش شد به عزیزان کادر درمان و دکتر فقید محمد گلشن (متخصص ریه) راه پاک تو با همکاری سیامک بهبهانی (موسیقی و تنظیم) و کلام امیرحسین بختیاری پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

این دو هنرمند موسیقی اصفهانی که طی سال‌های گذشته فعالیت‌های متعددی را در حوزه موسیقی ایرانی انجام داده‌اند، چندی پیش نیز با همراهی علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر شناخته شده کشورمان پروژه «بلبل های پارسی» را آغاز کرده‌اند.

علی سعیدی و محمد سعیدی برادران دوقلوی اصفهانی که طی سال‌های اخیر در حوزه خوانندگی موسیقی ایرانی فعالیت‌های متعددی را از سر گذرانده‌اند، در یک اقدام ابتکاری طرح آواز کوتاه را اجرا کردند.

برادران سعیدی چندی پیش نیز در یک اقدام ابتکاری پروژه طرح آواز کوتاه را اجرا کرده بودند. ایده که ای به گفته این دو خواننده به مانند و مثابه فیلم کوتاه در سینما، داستان کوتاه در ادبیات و تک بیت و ضرب‌المثل‌ها در اشعار شاعران است که دارای ایجاز و پیام است و در زمانه‌ای که مخاطب، بی حوصله و عجول است برای رسیدن سریع به اصل مطلب (که البته این ویژگی و خصلت بشر امروز، تنها در شنیدن موسیقی خلاصه نشده که در خوردن غذا، حمل و نقل و مسافرتش و … کاملاً مشهود است) و حوصله‌ای برای شنیدن پیش درآمد و رسیدن به آواز را ندارد (حتی حوصله ندارد منتظر بماند تا بعد از درآمد، آواز خوان به کلام برسد) طرح اجرای آواز کوتاه را مطرح شده است.

آوازی که با کمک از کلام، کلامی که دارای پیام است، پیامی که در راستای زندگی جامعه امروز است و رنگ اجتماعی و حتی انتقادی به خود می‌گیرد می‌تواند مخاطب را جذب کند و با شنیدن آواز ایرانی او را محفوظ کند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.