آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

درختان علیرضا اسماعیلی به گالری گلستان رسید

1 min read

علیرضا اسماعیلی هنرمند نقاش درباره نمایشگاهش گفت: این سومین مجموعه از درخت‌هایم است که در سال‌های اخیر در گالری گلستان به نمایش در می‌آید. البته با توجه به شرایط ویژه این روزها و شیوع بیماری کرونا، این نمایشگاه به صورت مجازی میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی خواهد بود. سال‌هاست که روی درخت کار می‌کنم و درخت‌ها در ابتدا با اتودهای کوچک پاستل و مداد رنگی روی مقوا آغاز شد. پس از این اتودها، کارهای بزرگ‌تری را با تکنیک رنگ روغن و اکرلیک روی بوم انجام دادم. در مجموعه اخیرم نیز ابعاد آثارم بزرگ‌تر شده است و در این نمایشگاه ۶۰ نقاشی در ابعاد و با تکنیک‌های متنوع در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در نمایشگاه اخیرم تعداد تابلوهای کوچک بیشتر از نقاشی‌های بزرگ است، چون می‌خواستم با توجه به شرایط اقتصادی، نقاشی‌های بیشتری از من به خانه علاقه مندان به هنر راه یابد.

اسماعیلی‬ درباره انتخاب درخت به‌عنوان موضوع اصلی آثارش در سال‌های اخیر، اظهار کرد: من به درخت علاقه‏‌مندم. درخت نماد هماهنگی زمین است. درختان زنده و پویا هستند و درختان من حس و حال شاعرانه و خیال انگیز دارند. طبیعت برای من بهانه است اما درختان من نمود بیرونی ندارند و حاصل درک و دریافت حسی من هستند. در واقع این نمایشگاه در ستایش و تکریم درخت است.

وی ادامه داد: با اینکه من به شدت طبیعت گرا هستم اما تمایلی به تصویر کشیدن عینی پدیده‌ها ندارم و همواره در نقاشی‌هایم شاعرانگی موج می‌زند. گاهی یک کلمه، گاهی یک شعر و گاهی یک موسیقی دلنشین من را به نقاشی کشیدن وا می‌دارد.

علیرضا اسماعیلی نقاش و گرافیست، نویسنده و شاعر متولد ۱۳۳۶ در تهران، دانش‌آموخته رشته گرافیک از دانشکده هنرهای تزئینی است. او نقاشی را به شکل جدی از دوران دانشکده و زیر نظر بهمن بروجنی آغاز کرد و در کنار نقاشی در رشته گرافیک فعالیت حرفه‌ای خود را دنبال کرد. او بین سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۹ شش نمایشگاه انفرادی در گالری گلستان برپا کرد و پس از آن، نمایشگاه‌هایی در گالری آریا، سیحون و دی برگزار کرد. آثار این هنرمند در بیش از ۲۸ نمایشگاه گروهی و بینال‌های معتبر طراحی، نقاشی و گرافیک در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. او در کنار نقاشی داستان هم می‌نویسد. پیش از این کتاب نقاش و نویسنده مجموعه داستان «بیدار دل» منتشر شده است و رمان «آشیان ماهیان بالدار» را نیز در دست انتشار دارد.

گالری مجازی گلستان از ۲۵ تیرماه تا ۱۳ مرداد ماه میزبان این نمایشگاه خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی گالری گلستان از این نمایشگاه دیدن کنند.

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.