آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

غلامرضا منتظری: از اهالی فرهنگ و هنر کشور دعوت کردیم تا موانع تولید آثار هنری را مطرح کنند

1 min read

پایگاه خبری اقتصادهنر نیوز   اعلام کرد غلامرضا منتظری نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی مجلس و به ویژه کمیسیون فرهنگی بحث اقتصاد فرهنگ و هنر است. در سال 1400 این موضوع با ارائه طرح‌هایی در دستور کار قرار گرفته که امیدوارم به تصویب برسد و شاهد بهبودی وضعیت باشیم.

منتظری خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس تلاش دارد تا بسیاری از چالش‌هایی که تا امروز اقتصاد هنر ما با آن مواجه بوده را در طرحی جامع برطرف کند که البته این یک طرح بلند مدت است و در طرح و برنامه‌ریزی کوتاه مدت نیز ما اقدامات مختلفی داشتیم. یکی از این اقدامات برگزاری جلسه با مسئولان وقت مراکز فرهنگی و هنری مثل خانه سینما، خانه تئاتر، خانه موسیقی و… بوده که دغدغه‌ها را شنیده‌ایم و بر اساس این دغدغه‌ها تصمیماتی گرفته شده است. اولین اقدام در بودجه صندوق حمایت از هنرمندان بوده که نقش مهمی در رسیدگی به مسائل و مشکلات هنرمندان دارد و بودجه 350 میلیارد تومانی را به این صندوق اختصاص دادیم که شاید رقم چندانی نباشد اما اختصاص این مقدار بودجه تا امروز بی سابقه بوده است.

او افزود: در ادامه اقدامات صورت گرفته نشستی با آقای نوبخت برگزار کردیم که در این نشست بحث‌های مختلف مبنی بر حل معضلات موجود مطرح شد و ایشان نیز دستور دادند که تسهیلاتی از طریق سیستم بانکی به هنرمندان تعلق بگیرد که مجری این طرح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و طبق پیگیری‌های ما این طرح اجرا شده اما از میزان استقبال صورت گرفته بی اطلاع هستم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه اظهاراتش تأکید کرد: بحث بعدی به برنامه توسعه هفتم مربوط می‌شود. برنامه توسعه ششم به پایان رسیده و البته مسائلی از آن تا پایان سال نیز در دستور کار قرار دارد اما ما برنامه توسعه هفتم را به صورت جدی دنبال می‌کنیم که یکی از نکات اصلی در این برنامه پیش‌بینی نیازهای اساسی اهالی فرهنگ و هنر در بودجه کشور خواهد بود.

منبع : برنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.