آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

بازدید مدیران هنری ارشاد از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان

1 min read

تهران به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز – سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی از کارگاه های مجازی بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان دیدن و با استادان کارگاه گفتگوکردند.

حسینی درباره حمایت‌هایی که از برگزیدگان جشنواره صورت می‌گیرد گفت: سرنوشت پیچیده‌تر  آن است که همه چیز پیش‌بینی پذیر باشد. زمانی که من به عنوان هنرجو در این جشنواره حضور داشتم دوستانی را دیدم که به نظرم استعداد شگفت‌انگیزی داشتند، اما بعداً هنر را ادامه ندادند. بنابراین نمی‌شود گفت هرکسی در این جشنواره شرکت می‌کند الزاما از هنرمندان آینده است. البته این نافی وظیفه و تکلیف ما نیست و در سال‌های اخیر تلاش کردیم نگارخانه‌ای را آماده کنیم و در اختیار بنیاد رودکی قرار دهیم که پایگاه معرفی استعدادهای جوان باشد. سایر خدماتی هم که اداره کل هنرهای تجسمی در اختیار دارد در این جهت است که استعدادها به مرور بتوانند به فضای حرفه‌ای نزدیک شوند. یک نمونه همین است که در جشنواره تجسمی جوانان در کنار اساتید کارگاه‌ها یکی از برگزیدگان سال‌های قبل به عنوان دستیار حضور دارد. همین انگیزه‌ای برای جوانان می‌شود تا بدانند اگر تلاش کنند حتماً مورد توجه قرار می‌گیرند.

هادی مظفری مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی نیز در جریان این بازدید گفت: قطعا این جشنواره بخشی از جذابیت خودش را مدیون حضور هنرمندان جوان است، اما شرایط پاندمی سبک زندگی همه انسان‌ها را تغییر داد و در بسیاری از حوزه‌ها ما را سر دوراهی قرار داد که رویدادها برگزار نشود یا با شکل و شمایل جدید برگزار شود.

مظفری افزود: آنچه در جشنواره هنرهای تجسمی جوانان بسیار حایز اهمیت است آن است که افراد تا سن ۲۵ سالگی می‌توانند در آن شرکت کنند. امسال افرادی در این رویداد می‌توانند شرکت کنند که سال آینده شرط سنی آن‌ها با جشنواره تطبیق نمی‌کند، در نتیجه با تعطیلی جشنواره این فرصت را از دست می‌دادند. به همین جهت به نظر من این جشنواره نباید تعطیل شود و در شرایط سخت هم باید ادامه‌دار باشد تا این فرصت را از هنرمندان جوان نگیریم و آن‌ها برای حضور در صحنه هنری آماده شوند.

کارگاه های آنلاین بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان تا روز دوازدهم مرداد در موزه هنرهای معاصر برقرار است و و پس از سه روز برپایی کارگاه ها داوران آثار هنرمندان را برای انتخاب برگزیدگان داوری می کنند.

 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.