آذر 14, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

جشنواره عکس برج میلاد آغاز شد

1 min read

مدیرعامل برج میلاد از آغاز به کار فعالیت دبیرخانه جشنواره ملی عکس برج میلاد خبر داد و گفت: دبیرخانه این رویداد با انتشار متن فراخوان این جشنواره از ۱۷ مرداد ماه آغاز به کار کرده است و مراسم اختتامیه این جشنواره همزمان با سیزدهمین سالگرد افتتاح این سازه ملی، ۲۱ مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، مجتبی توسل با بیان این مطلب افزود: مجموعه برج میلاد جشنواره عکس را جهت کشف استعدادهای هنری از میان شهروندان و همچنین عکاسان حرفه‌ای برگزار می‌کند. جوانانی که بتوانند هنر و خلاقیت خود را در راه این هنر توسعه دهند.
توسل با اشاره به اهداف این دوره از جشنواره عکس برج میلاد گفت: بر اساس فراخوان منتشرشده هدف از برگزاری، ایجاد انگیزه برای تولید محتوا با مفهومی هنری توسط علاقه‌مندان و هنرمندان با موضوع برج میلاد به عنوان افتخار و نماد توانمندی مهندسی کشور در عرصه بین المللی و ششمین برج بلند مخابراتی دنیاست. با توجه به اینکه امروزه برج میلاد به عنوان یک مکان با جذابیت گردشگری برای ایرانیان و همچنین گردشگران خارجی به شمار می‌آید لذا پتانسیل برگزاری فعالیت‌های فرهنگی بسیاری در این مکان وجود دارد. لذا در نهایت آثار تولیدشده، حاصل کار هنرمندانی خواهد بود که با رویکرد فردی خود به ویژگی‌های منحصر به فرد جاذبه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری تهران معاصر اشاره دارند.
او ادامه داد: خلق آثار ارزشمند از برج میلاد تهران، شناسایی استعدادهای درخشان عکاسی، ایجاد بستری برای تولید آثار هنری ویژه از اهداف این جشنواره است.
به گفته توسل موضوع این جشنواره نیز شامل، گردشگری در برج میلاد تهران، برج میلاد از پنجره ی خانه‌ها، برج میلاد نماد کلان شهر تهران و برج میلاد نماد توان مهندسی کشور است.
وی همچنین به بخش‌های جشنواره اشاره کرد و افزود: این جشنواره در دو بخش مستند و خلاقانه خواهد بود. بخش مستند شامل نگاه معماری، مردم نگاری و گردشگری است و بخش خلاقانه نیز باید با نگاهی مبتکرانه باشد.
توسل در پایان عنوان کرد مراسم افتتاحیه و اعلام برگزیدگان این دوره در روز ۲۱ مهرماه و براساس مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود. همچنین آثار منتخب در برج میلاد تا ۳۰ مهرماه به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

متن کامل فراخوان این دوره از جشنواره در سایت برج میلاد تهران به نشانی miladtower.tehran.ir و پرتال www.miladfestival.ir قرار گرفته و علاقه مندان برای آگاهی از شرایط و مقررات نحوه شرکت در این مسابقه می توانند به این نشانی‌ها مراجعه کنند.

منبع : ایسنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.