آذر 14, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن به تعویق افتاد

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر ایران در هر دو بخش فیزیکی و مجازی شرکت و صنعت نشر کشور را معرفی خواهد کرد.

در متن اطلاعیه منتشر شده از سوی کمیته برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن آمده است: به دلیل تشدید وضعیت پیشگیری و کنترل بیماری همه‌گیر کرونا و مشاهده موارد جدید ابتلا به ویروس، به منظور جلوگیری از تجمع مردم و برای حفظ سلامت و ایمنی بازدیدکنندگان، غرفه‌داران و اطمینان از برگزاری بهتر، بخش فیزیکی نمایشگاه بین‌المللی پکن ۲۰۲۱ به تعویق می‌افتد.

همچنین به نقل از مسئولان نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن، علی‌رغم تعداد اندک موارد جدید مبتلایان به ویروس کرونا بخش فیزیکی این رویداد بین‌المللی فرهنگی با تاخیر برگزار می‌شود.

مسئولان اجرایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن خاطرنشان کردند هرچند هم‌اکنون اعلام زمان دقیق برگزاری بخش فیزیکی سی وچهارمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن ممکن نیست و بستگی به شرایط بعدی همه‌گیری دارد، احتمال می‌رود که این دوره از نمایشگاه در ماه سپتامبر یا اکتبر ۲۰۲۱ (اواخر شهریور تا اواخر مهر) برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشورهای مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر بیش از ۲۰۴ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان بیش از ۴ میلیون و ۳۱۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

رسانه‌های چینی جمعه گذشته (۸ مرداد) از به راه افتادن بزرگترین موج کرونا در این کشور خبر دادند که سویه دلتا متهم ردیف اول آن است. سویه دلتای ویروس کرونا که اولین بار در هند کشف شد، زنگ خطر را در سراسر جهان به صدا درآورده و به سرعت در کشورهای مختلف حتی آنها که تعداد زیادی از جمعیت خود را واکسینه کرده‌اند، در حال انتشار و گسترش است.

این سویه جهش یافته ابتدا در فرودگاه بین المللی شهر نانجینگ در میان نظافتچیان شناسایی شد.

منبع : ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.