آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

يادواره «ميراث طبيبان» درموزه ملي ملک

1 min read

یادواره «میراث طبیبان» درموزه ملی ملک
کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه یادواره «میراث طبیبان» را با مجموعه‌ای از نشست‌های علمی- پژوهشی، نمایشگاه‌های مجازی، معرفی نسخه‌های خطی، اسناد تاریخی و واقفان کتاب‌ها و آثار تاریخی، در نکوداشت و گرامی‌داشت ابن سینا و زکریای رازی، دو دانشمند و پزشک بزرگ ایرانی، از یکم تا دهم شهریور ۱۴۰۰ خورشیدی برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، موقوفه آستان قدس رضوی، برنامه یادواره «میراث طبیبان» مجموعه‌ای از نشست‌های پژوهشی، نمایشگاه‌های مجازی و معرفی نسخه‌های خطی اسناد و واقفان مرتبط در کتابخانه و موزه ملی ملک را دربرمی‌گیرد. این برنامه علمی و پژوهشی همزمان با فرارسیدن روز پزشک و بزرگ داشت
ابن سینا (یکم شهریور) و بزرگ‌داشت زکریای رازی (پنجم شهریور) برگزار می‌شود.

برنامه‌های یادواره «میراث طبیبان» به شیوه مجازی از صفحه رسمی اینستاگرام موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک پخش خواهد شد.

جزییات برنامه‌ها و آگاهی‌های بیش‌تر در وب‌سایت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی www.malekmuseum.org و صفحه اینستاگرام این موقوفه به نشانی malek_museum_library به آگاهی دوستداران فرهنگ و تمدن خواهد رسید.

کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه یادواره «میراث طبیبان» را با همکاری دانشگاه تهران، انجمن تاریخ علم ایران، مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، موزه تاریخ علوم پزشکی ایران و دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برگزار می‌کند . 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.