آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

اعلام نامزدهای نهایی بهترین عکس آب و هوایی سال

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، انجمن سلطنتی هواشناسی انگلیس از بین ۸ هزار و ۹۰۰ عکس ارسالی، ۲۱ عکس را به عنوان نامزدهای نهایی بهترین عکس آب و هوایی سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد، عکس‌هایی که در کنار هم ویترینی از جادو و قدرت پدیده‌های طبیعی را به نمایش می‌گذارند.

بیش از سه هزار و ۳۰۰ عکاس از ۱۱۴ کشور جهان در دوره حاضر از این رقابت عکاسی شرکت کردند. سوژه عکس‌های فرستاده شده فوق العاده متنوع بود، از ابرهای جذاب و تماشایی و رنگین کمان‌های باشکوه گرفته تا رعدو برق و گردبادهای فرازمینی و حتی تبعات تغییرات اقلیم.

عکس‌های ارسالی با دوربین‌های مختلفی چون نیکون مدل دی ۳۲۰۰، کانن مدل EOS ۵D Mark IV و الیمپوس مدل PEN-F گرفته شده بودند که نشان می‌دهد گرفتن عکس‌های تماشایی مستلزم برخورداری از آخرین مدل دوربین و تجهیزات پیشرفته نیست. امسال مسابقه عکاسی بهترین عکس آب و هوایی برای اولین بار شامل شاخه عکاسی با موبایل نیز بود که بیش از سه هزار و ۲۵۰ عکس در آن شرکت کردند. عکاسان بین ۱۳ تا ۱۷ سال نیز می‌توانستند شانس خود را برای جایزه بهترین عکاس آب و هوایی جوان امتحان کنند.

مسابقه بهترین عکس آب و هوایی سال از ۵ سال گذشته هر ساله به همت انجمن هواشناسی سلطنتی انگلیس در همکاری با اِکیووِدِر (AccuWeather‌)، شرکت آمریکایی ارائه دهنده خدمات پیش‌بینی وضع آب و هوا، برگزار می‌شود. برندگان ششمین دوره از این مسابقه شانس برد جایزه نقدی ۵۰۰ دلاری را خواهند داشت. عنوان بهترین عکاس آب‌وهوایی سال ۲۰۲۰ انجمن سلطنتی هواشناسی انگلیس به عکس بوران (Blizzard) از رودولف سولگان (Rudolf Sulgan) عکاس اهل اسلواکی رسید.

رای‌گیری برای انتخاب برنده بهترین عکس آب و هوایی سال ۲۰۲۱ تا ۲۳ سپتامبر (۱ مهر ۱۴۰۰) ادامه خواهد داشت.
در ادامه منتخبی از نامزدهای نهایی جایزه «بهترین عکس آب و هوایی سال ۲۰۲۱» را مشاهده می‌کنید:

منبع : ایرنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.