آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

حضور ۲۵۰۰ هنرمند در پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز، با اتمام مهلت فراخوان جشنواره پانزدهم و پس از بررسی‌های صورت گرفته، ۲۵۰۰ نوازنده و خواننده آثارشان را در پنج بخش «موسیقی دستگاهی»، «موسیقی کلاسیک»، «موسیقی نواحی»، «آفرینش در تکنوازی» و «آهنگسازی» به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که بیشترین تعداد در قیاس با دوره‌های قبل است.

جشنوار پانزدهم ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گستردۀ استادان موسیقی کشور به صورت مجازی و در چهار بخش «موسیقی دستگاهی ایران»، «موسیقی کلاسیک»، «موسیقی نواحی ایران» و «آهنگسازی» برگزار می‌شود.

در این دوره در بخش موسیقی دستگاهی ۱۱۲۰ خواننده و نوازنده،دربخش موسیقی کلاسیک ۴۱۰ نوازنده، در بخش موسیقی نواحی ۷۷۰ نوازنده و خواننده، در بخش آفرینش در تکنوازی ۶۰ نوازنده و در بخش آهنگسازی ۱۰۰ آهنگساز شرکت کرده اند.

داوری آثاررسیده از نیمه شهریورماه با حضور اساتید برجسته موسیقی ایران در قالب هیات داوران،بررسی و ارزیابی می شوند وبا پایان داوری ،اسامی منتخبین از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

منبع : خبرآنلاین 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.