آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

تمدید مهلت ارسال اثر به همایش «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی»

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، نخستین همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها وچالش ها» در تاریخ ۳۰ دی ماه برگزار می شود و مهلت ارسال آثار به این همایش تا پایان مهرماه تمدید شده است.
با توجه به استقبال پژوهشگران از این همایش بین المللی و دریافت تعداد زیادی چکیده مقاله در روزهای اخیر، مهلت ارسال آثار به این همایش بین المللی تمدید شد.
لازم به توضیح است، چکیده‌ مقالات و سئوالات مربوط به این همایش ازطریق ایمیل همایش به آدرس: iranindiamanuscript@gmail.com دریافت و پاسخ داده خواهد شد. همچنین مقرر شده گزیده مقاله های برتر این همایش در قالب ویژه نامه، مجله های علمی و یا به صورت کتاب منتشر شود.

نخستین همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها و چالش ها» (ICCHI ۲۰۲۲) ،‌ به همت معاونت پژوهشی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با مدیریت فاطمه جان احمدی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود.
غلامرضا امیرخانی به عنوان دبیر علمی بخش ایران، فرزانه اعظم لطفی به عنوان دبیر علمی بخش هند و مهشید برجیان به عنوان دبیر اجرایی معرفی شده اند.
بررسی پیشینۀ نسخه پژوهی و نسخه شناسی در هند (شیوه‌ها، مطالعات میان رشته ای، مطالعات دانشگاهی) از جمله اهداف اصلی این همایش بین المللی است. بر همین اساس از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان های فارسی و انگلیسی آثار و پژوهش هایی دارند دعوت می شود با شرکت در این گردهمایی، آخرین نتایج مطالعات و پژوهش های خود را درباره نسخ خطی در جایگاه میراث مشترک دو کشور کهن ایران و هند؛ به صورت مجازی ارائه کنند.
نقد و تصحیح متون و نسخه های خطی، نسخه های خطی غیرایرانی، معرفی نسخه های تازه یاب و نفیس، هنرهای کتاب آرایی، فهرست نویسی و حفظ و نگهداری و مرمت نسخ خطی، شیوه های اطلاع رسانی و معرفی مفاخر و نام آوران عرصه مخطوطات؛ از دیگر محورهای همایش عنوان شده است.

منبع : ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.