آذر 13, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

فرود چکش حراجی بزرگ هنری بر سند یک طلاق

1 min read

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز ، مجموعه‌ای از ۳۵ نقاشی و مجسمه متعلق به هری مکلو سرمایه‌دار آمریکایی و همسر سابقش، لیندا در نیویورک به مزایده گذاشته شد و در مجموع بیش از ۶۷۶ میلیون دلار فروش کرد.

یکی از آثار به فروش گذاشته شده در این حراجی نقاشی شماره ۷ از مارک روتکو بود که به قیمت ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد. هویت خریدار این تابلو فاش نشده اما به گزارش خبرگزاری رویترز، رقابتی تنگاتنگ میان نمایندگان مشتریان آسیایی برای خرید این تابلو در جریان بوده است. همچنین تابلوی شماره ۱۷ (۱۹۵۱) جکسون پولاک ۶۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار چکش خورد و تابلوی ۹ مرلین اندی وارهول که در مدت کوتاهی پس از مرگ مرلین مونرو بازیگر به یاد او کشیده شد نیز در این حراجی به قیمت ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.

این مجموعه قبل از حراج در نیویورک در شهرهایی چون تایپه، هنگ کنگ، پاریس و لندن به نمایش گذاشته شده و ارزش تخمینی آن در حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد شده بود.

در دادگاه طلاق مکلو و همسرش که در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، قرار بر آن شد که مجموعه هنری آنها فروخته شده و درآمد حاصل میان دو طرف تقسیم شود. از همین رو ۳۵ اثر دیگر از مجموعه این زوج سابق نیز سال آینده به مزایده گذاشته می‌شود.

منبع : ایرنا 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.