آذر 11, 1402

پایگاه خبری اقتصاد هنر

گذری به هنر ایران با رویکرد اقتصادی

پنج گروه صنایع دستی خراسان جنوبی خواهان بیشتری دارد

1 min read

پایگاه خبری اقتصاد هنر نیوز- سرپرست معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: گروه‌های نساجی‌ سنتی، بافته‌های‌ داری، گوهرسنگ‌ها، چرم و چوب از پرطرفدارترین گروه‌های صنایع‌ دستی استان در سال جاری برای صدور مجوز بوده‌اند.

به‌ گزارش روز یکشنبه روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان خراسان جنوبی، زهره اسدپور از صدور ۳۲۰ مجوز کسب‌ و کار در حوزه صنایع‌ دستی خبر داد.

وی گفت: صدور مجوزهای لازم برای کارگاه‌های تولیدی صنایع‌ دستی و فعالان این حوزه یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های معاونت صنایع‌ دستی است که با توجه به اهمیت این موضوع از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳۲۰ مجوز کسب‌ و کار در حوزه صنایع‌ دستی برای فعالان و تولیدکنندگان این حوزه صادر شده است.

سرپرست معاونت صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی افزود: مجوزهای این بخش شامل پروانه تولید کارگاهی، اعلامیه تأسیس، پروانه تولید انفرادی و کارت شناسایی است که برحسب حجم تولید و فعالیت پس از بازدید از کارگاه به متقاضیان اعطا می‌شود.

وی بیان کرد: فعالان و علاقه‌مندان حوزه صنایع‌ دستی می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند صدور مجوز به نشانی http://my.mcth.ir/ مدارک لازم را بارگذاری و پس بررسی و تایید توسط کارشناسان، مجوز مربوطه را دریافت کنند.

بیش از ۸۰ رشته صنایع دستی در استان خراسان جنوبی شناسایی شده و صنایع دستی متنوع یکی از ظرفیت‌های فعال این استان است.

حوله‌ بافی (توبافی) روستای خراشاد بیرجند نیز سال ۱۳۹۷ ثبت جهانی شد.

منبع :ایرنا

 

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.